Środowisko

E - Environmental


H+H jest zaangażowane we wsparcie realizacji ambitnego celu klimatycznego 1,5°C z Porozumienia Paryskiego i jest częścią rozwiązań dążących do budowy zrównoważonych budynków mieszkalnych.  Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię w budynkach.

Nasze zaangażowanie to coś więcej niż trwałe i izolacyjne materiały, które produkujemy.  Bierzemy udział w tworzeniu zrównoważonego budownictwa, którego celem jest neutralność węglowa. Współpracujemy z naszymi klientami, dostawcami i pozostałymi interesariuszami, wdrażając nowe metody produkcji w celu zmniejszenia wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne.
Od kilku lat prowadzimy działania ukierunkowane ​ na zmniejszanie naszego wpływu na środowisko.
Cieszymy się, że przynoszą one efekty!
W H+H Polska w roku raportowym 2023,
w odniesieniu do roku bazowego 2019, intensywność emisji w sumie Zakresów 1+2+3 była niższa o:

Strategia H+H

Środowisko

Aby mieć pewność, że w działalności biznesowej H+H zawsze uwzględniana jest odpowiedzialność za środowisko, zobowiązujemy się do:

  • Ograniczania emisji H+H w Zakresach 1, 2 i 3 zgodnie z naszym zobowiązaniem do osiągnięcia zerowej emisji do 2050 r., w tym krótkoterminowymi celami, które wyznaczyliśmy, aby to osiągnąć.
  • Przestrzegania wszystkich przepisów dotyczących ochrony środowiska i zachęcania naszych kluczowych dostawców, aby zobowiązali się do robienia tego samego.
  • Poprawy wykorzystania zasobów, efektywności energetycznej, emisji i minimalizacji odpadów.
  • Wdrażania innowacji w naszych produktach i procesach, które między innymi są ukierunkowywane celami środowiskowymi.

H+H zobowiązało się do ambitnej realizacji celów redukcji zgodnie ze scenariuszem 1,5°C Porozumienia Paryskiego.

Powyższe cele H+H, jako pierwszego producenta betonu komórkowego i silikatów, zostały zweryfikowane i zatwierdzone w ramach inicjatywy SBTi już w 2021 roku.

Nasze zobowiązania w ramach SBTi

  • Do 2030 roku zmniejszyć całkowite emisje z Zakresu 1 i 2 o 46% względem roku bazowego 2019.
  • Do 2030 roku zmniejszyć intensywność emisji Zakresu 3 o 22% na m3 względem roku bazowego 2019.

Ograniczenie wpływu
na środowisko

Zajmujemy się emisjami z Zakresów 1 i 2
poprzez następujące dźwignie i działania:


Zwiększenie udziału energii odnawialnej

Udział odnawialnej energii elektrycznej w H+H wzrośnie poprzez zakup REC lub PPA. Do 2026 r. oczekujemy, że udział energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych osiągnie 100% naszego zużycia, w porównaniu z 75% obecnie.

W H+H Polska już obecnie 100% dostarczanej do naszych lokalizacji energii elektrycznej, to energia certyfikowana pochodząca z odnawialnych źródeł.

Inwestycje w efektywność energetyczną

Nieustannie wdrażamy projekty mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej i włączamy je do innych projektów modernizacyjnych. Te modernizacje i unowocześnienia mają zasadnicze znaczenie dla optymalizacji naszej produkcji i sprzętu. Naszą ambicją jest zmniejszanie zapotrzebowania na energię elektryczną w przeliczeniu na wyprodukowaną jednostkę materiału.

W H+H Polska stale monitorujemy i eliminujemy miejsca, które mogą przyczynić się do strat energii w naszym procesie produkcyjnym, a także wdrażamy nowe rozwiązania pozwalające zwiększyć efektywność procesów, przykładem takiego działania jest współistnienie na jednym terenie dwóch zakładów produkcyjnych (betonu komórkowego i silikatów) w Redzie, zakłady te wykorzystują współdzielone rozwiązania.

Ulepszony koszyk energetyczny

Ulepszamy nasze źródła energii, przechodząc z węgla na gaz ziemny i planujemy przejście z gazu ziemnego na źródła energii wolne od paliw kopalnych, gdy tylko będzie to możliwe.

W H+H Polska w ramach ulepszania naszego miksu energetycznego w 2023 jeden z kotłów w zakładzie w Gorzkowicach przeszedł konwersję z węgla na gaz ziemny.

Zajmujemy się naszym Zakresem 3
poprzez następujące dźwignie i działania:


Dekarbonizacja łańcucha dostaw
- niskoemisyjny cement i wapno

Skupiamy się na prowadzeniu stałego dialogu z naszymi dostawcami - producentami wapna i cementu. Planujemy współpracować przy projektach redukcyjnych z tymi, którzy zobowiązali się do osiągnięcia celów w ramach SBTi lub mają wiarygodne plany redukcji emisji dążące do osiągnięcia zerowych emisji netto do 2050 roku.

Zgodnie z obecnie przedstawianymi planami naszych dostawców, zerowy poziom emisji netto zostanie osiągnięty głównie poprzez zastosowanie wychwytywania, składowania i utylizacji dwutlenku węgla (CCSU), stosowanie w produkcji składników o niższej emisji dwutlenku węgla, przejście z paliw kopalnych na paliwa ze źródeł odnawialnych do ogrzewania pieców oraz poprzez rekarbonizację dwutlenku węgla.

Zmniejszenie zawartości klinkieru w cemencie stosowanym w betonie komórkowym już doprowadziło do zmniejszenia emisji z Zakresu 3.

W H+H Polska poza przejściem na niskoemisyjne cementy bierzemy udział z dostawcami wapna we wspólnych testach produkcji betonów komórkowych z wykorzystaniem wapna o obniżonej emisyjności.



 


Stwierdzenia dotyczące przyszłości

Prezentowane treści zawierają prognozy dotyczące przyszłych wyników, które mogą być obarczone ryzykiem zmiany, przez co uznać należy je za niepewne. Wiele czynników, w tym te, które leżą poza kontrola H+H Polska Sp. z o.o., może spowodować, że rzeczywiste wyniki i przewidywane wydarzenia mogą znacznie różnic się od oczekiwań przedstawionych na przedmiotowej stronie www.

H+H Polska Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie, ani za jakiekolwiek straty, w tym utratę danych, utratę możliwości korzystania z informacji, czy utratę zysków, niezależnie od podstawy odpowiedzialności, w tym w szczególności za szkody wynikające z umowy, czynów niedozwolonych (zaniedbań) lub jakichkolwiek innych działań związanych z korzystaniem z informacji zawartych na niniejszej stronie www.