Ład korporacyjny

G – Corporate Governance

H+H zobowiązuje się do profesjonalnego, odpowiedzialnego i uczciwego postępowania we wszystkich działaniach i relacjach biznesowych, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich interesariuszy, w tym klientów, pracowników, akcjonariuszy i dostawców, oraz z zapewnieniem, że interesariusze są odpowiednio doceniani.

Zrównoważony rozwój jest zakorzeniony w naszych strukturach ładu korporacyjnego:


Strategia H+H

Ład korporacyjny




W ramach działań z zakresu naszego ładu korporacyjnego zobowiązujemy się do:

  • Przestrzegania wszystkich przepisów, regulacji i kodeksów postępowania, które nas dotyczą, w tym wymogów związanych z wpływem na środowisko i społeczeństwo.
  • Wdrożenia i egzekwowania skutecznych polityk, procedur, szkoleń i kontroli odzwierciedlających nasze podejście zerowej tolerancji do przekupstwa, korupcji oraz porozumień niezgodnych z prawem.
  • Prowadzenia Komitetu ESG w celu monitorowania wdrażania i przestrzegania tej polityki oraz zatwierdzania inicjatyw mających na celu wzmocnienie ESG w H+H.
  • Wyznaczania krótko-, średnio- i długoterminowych celów ESG oraz corocznej ich oceny i raportowania.
  • Corocznego przeglądu niniejszej polityki w celu zapewnienia jej ciągłej przydatności i skuteczności zgodnie z charakterem i skalą naszej działalności.

Działania podejmowane
w ramach naszego ładu korporacyjnego:


Kodeks Postępowania i Kodeks Postępowania dla Dostawców

Kodeks Postępowania H+H jest podstawą naszego programu zgodności, nadaje ton uczciwości biznesowej i naszym zasadom etycznym. Jego uzupełnieniem jest Kodeks Postępowania dla Dostawców, który określa nasze oczekiwania wobec dostawców w zakresie prowadzenia działalności w sposób zgodny z prawem, zrównoważony, etyczny i społecznie odpowiedzialny. Kodeks Postępowania i Kodeks Postępowania dla Dostawców obejmują nasze zasady związane np. ze środowiskiem i klimatem, zdrowiem i bezpieczeństwem, różnorodnością, niedyskryminacją, ochroną danych osobowych, konfliktami interesów, uczciwą konkurencją, przeciwdziałaniem korupcji, odpowiedzialną polityką podatkową i etyką danych.

Polityka Antykorupcyjna

H+H nie toleruje korupcji i przekupstwa oraz potępia korupcyjne zachowania i praktyki biznesowe. Jest to podkreślone w naszej Polityce Antykorupcyjnej, która zawiera zasady i informacje dotyczące przekupstwa, płatności, darowizn oraz prezentów. Polityka obejmuje odpowiednie praktyczne przykłady dla poszczególnych sektorów w celu podniesienia świadomości na temat sytuacji biznesowych, które mogą wiązać się z przekupstwem lub korupcją oraz wskazuje zachowania oczekiwane od pracowników H+H w takich sytuacjach. Oprócz tego prowadzone są wewnętrzne, lokalnie zarządzane szkolenia dla stanowisk uznanych za najbardziej narażone.

Polityka i system informowania o nieprawidłowościach

Zachęcamy pracowników, partnerów biznesowych i innych interesariuszy do zgłaszania wszelkich podejrzeń o niewłaściwe postępowanie odpowiedniemu menedżerowi H+H. Jeśli jednak okoliczności są takie, że sygnalista woli zgłosić sprawę w tajemnicy, może to zrobić anonimowo za pośrednictwem publicznego internetowego systemu zgłaszania nieprawidłowości H+H. System jest dostępny we wszystkich naszych językach. Osoby zgłaszające nieprawidłowości w dobrej wierze są chronione przed wszelkiego rodzaju działaniami odwetowymi, wynikającymi z przesłania zgłoszenia. System jest dostarczany przez niezależnego zewnętrznego dostawcę rozwiązań dla sygnalistów, a osoby zgłaszające mają możliwość wyboru, czy chcą zgłosić się do lokalnego Dyrektora HR, działu HR Grupy czy działu prawnego Grupy. Wszystkie zgłoszenia w dobrej wierze dotyczące podejrzenia naruszenia Kodeksu Postępowania lub jakiejkolwiek podstawowej polityki H+H oraz naruszenia prawa są badane. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić poufność tożsamości osoby dokonującej zgłoszenia i dbamy aby uniknąć jakichkolwiek potencjalnych konfliktów interesów podczas tworzenia zespołu dochodzeniowego i głównego decydenta.

Zarządzanie ryzykiem - ERM (Enterprise Risk Management)

Proces zarządzania ryzykiem w naszej organizacji jest procesem ciągłym. Jego celem jest identyfikacja potencjalnych zdarzeń, które mogą mieć wpływ na naszą działalność i założone cele, analiza i ocena tego ryzyka oraz odpowiedź na nie. Działania, które podejmujemy w procesie zarządzania ryzykiem zmierzają do  zwiększania pewności, że cele zostaną osiągnięte. Przegląd ryzyka i ponowna ocena odbywa się w cyklach rocznych w poszczególnych regionach, następnie wyniki analiz są agregowane i zgłaszane w raporcie rocznym z oceną wpływu i prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyka.

Ocena wpływu odbywa się zarówno w wymiarze finansowym jak i niefinansowym (społecznym, wizerunkowym, ładu korporacyjnego oraz compliance)

W Grupie H+H wyszczególniono 7 kluczowych kategorii ryzyka: rynek, produkcja, finanse, compliance, ludzie, cyberbezpieczeństwo (IT) i klimat (zrównoważony rozwój).


Działalność w Stowarzyszeniach

Grupa H+H jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Betonu Komórkowego i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. H+H Polska bierze także czynny udział w pracach krajowych stowarzyszeń branżowych.

Więcej na temat naszej działalności stowarzyszeniowej można odnaleźć w sekcji „Przynależność do stowarzyszeń”.
Poznaj wyniki i informacje dotyczące naszego Ładu Korporacyjnego, w tym informacje dotyczące Rady Nadzorczej, Zarządu Grupy i zasad prowadzenia działalności Grupy H+H
Raporty

Stwierdzenia dotyczące przyszłości

Prezentowane treści zawierają prognozy dotyczące przyszłych wyników, które mogą być obarczone ryzykiem zmiany, przez co uznać należy je za niepewne. Wiele czynników, w tym te, które leżą poza kontrola H+H Polska Sp. z o.o., może spowodować, że rzeczywiste wyniki i przewidywane wydarzenia mogą znacznie różnic się od oczekiwań przedstawionych na przedmiotowej stronie www.

H+H Polska Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie, ani za jakiekolwiek straty, w tym utratę danych, utratę możliwości korzystania z informacji, czy utratę zysków, niezależnie od podstawy odpowiedzialności, w tym w szczególności za szkody wynikające z umowy, czynów niedozwolonych (zaniedbań) lub jakichkolwiek innych działań związanych z korzystaniem z informacji zawartych na niniejszej stronie www.