Łatwość i szybkość budowy

Na termin zakończenia inwestycji budowlanych składa się wiele czynników, m.in. rodzaj użytych materiałów.

Budowanie w systemie H+H pozwala ograniczyć do minimum czas wymurowania domu, ponieważ wszystkie elementy wykonane są z materiału jednorodnego i łatwego w obróbce. Dodatkowo, czas murowania jest krótszy w porównaniu do innych stosowanych rozwiązań. Przykładowo, aby wznieść 1m2 muru zużywa się  tylko 6,4 szt. bloczków z betonu komórkowego.

Duże znaczenie mają też dokładność wymiarowa elementów oraz systemowe rozwiązania (pióro-wpust czy uchwyty montażowe). Pozwalają one na wyeliminowanie pracochłonnych docięć, a także na murowanie zarówno na cienką (klejenie), jak też grubą spoinę (tradycyjnie). Prawidłowo wykonane mury szybko osiągają proste i równe powierzchnie. Dobrze zbudowana ściana z bloczków z betonu komórkowego nie wymaga dodatkowego przygotowania do tynkowania, a w przypadku silikatów może pozostać nawet nieotynkowana.

Bloczki i płytki z betonu komórkowego w systemie H+H można dowolnie obrabiać (przycinać oraz wykonywać w nich różnej wielkości otwory pod instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne) przy użyciu najprostszych narzędzi. Można je również docinać ręcznie za pomocą piły widiowej lub mechanicznie za pomocą piły taśmowej. W wymurowanych już ścianach łatwo jest natomiast wykonywać bruzdy instalacyjne, co jest dodatkowym atutem. Wpływa to na ograniczenie czasu przy robotach instalacyjnych i wykończeniowych.

Właściwości

Pliki do pobrania

Energooszczędność
Izolacja termiczna
Innowacyjnosć