Aktualności_konkurs

17. mei 2018

news

Konkurs Młody Mistrz Budownictwa – rozstrzygnięty

25 kwietnia 2018 r. mieliśmy przyjemność przygotować praktyczne zadanie w III edycji Konkursu Młody Mistrz Budownictwa. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie.

Do rywalizacji stanęło piętnaście szkół z województwa śląskiego. Każda placówka mogła zgłosić do konkursu jedną trzyosobową drużynę, która musiała wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu budownictwa oraz umiejętnościami praktycznymi w obszarze murarskim.

Współzawodnictwo przebiegało równocześnie w dwóch częściach. W części projektowej uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu sporządzania kosztorysów, organizacji i technologii budowlanej.  W części praktycznej zadaniem każdej z 15 zgłoszonych drużyn było wykonanie kolejnych warstw muru narożnikowego z naszych bloczków, a także osadzenie w nim okna. W tej części konkurencji liczyła się nie tylko poprawność, ale  i precyzja wykonania zadania. Suma zdobytych punktów z części projektowej oraz praktycznej wyłoniła najlepszą szkołę budowlaną w województwie śląskim – Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych z Lublińca.

Wszystkim drużynom dziękujemy za uczestnictwo, a zwycięzcom gratulujemy!