H+H TERMO i SUPERTERMO

Dzięki parametrom cieplnym bloczków H+H TERMO i H+H SUPERTERMO można czerpać korzyści związane z budową ściany jednowarstwowej. Materiał ten wykorzystuje się  do szybkiego wznoszenia ściany zewnętrznej o „gotowych" parametrach cieplnych, bez konieczności dodatkowych kosztów związanych z zakupem i montażem izolacji termicznych.

ZALETY

  • szybkie wznoszenie ścian zewnętrznych;
  • ograniczenie kosztów związanych z dodatkową izolacją cieplną;
  • idealny materiał dla inwestorów i wykonawców;
  • materiał energooszczędny;TERMO - bloczek
  • bloczki H+H TERMO i H+H SUPERTERMO spełniają obowiązujące standardy dotyczące współczynnika przenikania ciepła.

ZASTOSOWANIE

  • ściany zewnętrzne jednowarstwowe;
  • ściany osłonowe;
  • ściany wypełniające.

 

H+H TERMO i H+H SUPERTERMO

Idealnie wpisują się w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Już teraz spełniają aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian. 

TERMO/SUPERTERMO - rozwiązania

 

PERSPEKTYWY

Rozwój nowoczesnych technologii budowlanych zgodny jest z „energooszczędnymi" zmianami zachodzącymi w gospodarce. Odchodzą w zapomnienie technologie energochłonne, skomplikowane, słabe jakościowo. Natomiast doceniane są te systemy, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach, które od lat pracują nad udoskonaleniem swoich parametrów. W tym kontekście beton komórkowy H+H mający doskonałe właściwości „cieplne" staje się niekwestionowanym liderem w kluczowych dla energooszczędności ścianach osłonowych.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła UC(max) o 0,05 W/(m2·K) powoduje wprost oszczędności od 120 do ponad 500 zł rocznie w odniesieniu do domu jednorodzinnego o powierzchni ścian zewnętrznych 150 m2 i do aktualnych cen energii.

Oszczędność kwotowa zależy oczywiście od rodzaju zastosowanej do ogrzania budynku energii (węgiel, gaz, energia elektryczna) i lokalizacji budowy (od najcieplejszego Wrocławia do najzimniejszego Zakopanego). Użytkownik domu wydaje mniej na ogrzewanie, gdyż potrzebuje mniej energii do jego wytworzenia. Ostatni etap zaostrzania wymogów dotyczących współczynnika UC(max) nastąpił w roku 2021 - zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w którym to roku ostatecznie wartość współczynnika UC(max) nie może być wyższa niż UC(max) ≤ 0,20 W/(m2·K).

Współczynnik U wymagania

H+H Bloczki
H+H Belki nadprożowe - zbrojone
H+H TERMO i SUPERTERMO
H+H Cienkowarstwowe zaprawy klejące
H+H Panel TEMPO
H+H PŁYTKI
H+H Pakiet easy
H+H Nadproża TEMPO N - niezbrojne
H+H Kształtki U
H+H Silikaty