TEMPO

Najszybsza budowa – murowanie z betonu komórkowego przy użyciu elementów o powiększonych wymiarach TEMPO

Inwestorzy chcą budować sprawnie i wydajnie aby móc jak najszybciej oddać do użytku wznoszone budynki mieszkalne. Nowoczesne materiały murowe, do których należą wyroby H+H z betonu komórkowego, umożliwiają prowadzenie prac murarskich w rekordowo krótkim czasie, nawet w momentach występowania chwilowych braków kadrowych. Możliwe jest to dzięki wykorzystywaniu elementów o powiększonych wymiarach, jak np. H+H TEMPO. Na czym polega ich wyjątkowość?

Właściwości betonu komórkowego
Beton komórkowy jest materiałem pozwalającym na szybkie wznoszenie konstrukcji murowych, ponieważ cechuje go niska masa. Umożliwia to pracę z bloczkami o większych wymiarach, których waga nie jest tym samym istotnie zawyżona. Na usprawnienie prac murarskich wpływa także inna ważna cecha betonu komórkowego, jaką jest dokładność wymiarowa poszczególnych bloczków. Umożliwia ona murowanie na spoinę cienkowarstwową, co ułatwia poziomowanie elementów w warstwie i wraz z systemem łączenia na pióro-wpust (bez wypełnienia spoiny pionowej) stanowi kolejne znaczące przyspieszenie prowadzenia prac.

Dlaczego warto wybrać panele H+H TEMPO?
W ofercie H+H dostępne są różnego rodzaju wyroby z betonu komórkowego. Jednym z nich jest H+H Panel TEMPO, czyli panel ścienny. Beton komórkowy wykorzystany przy produkcji paneli ma gęstość 500 lub 600 kg/m3. Panele produkowane są w najdokładniejszej kategorii wymiarowej TLMB, w dwóch wariantach szerokości: 100 oraz 115 mm.

H+H Panel TEMPO jest coraz chętniej wykorzystywany. Wzrost popularności panele uzyskują dzięki swoim licznym zaletom:

  • Na 1 m2 ściany murowanej potrzebujemy tylko 3,3 sztuki bloczków tego rodzaju.
  • Elementy o powiększonych wymiarach zapewniają najmniejszą pracochłonność na tle wszelkich innych materiałów ściennych na rynku, a co za tym idzie wznoszenie przy ich użyciu konstrukcji murowych odbywa się w dużo krótszym czasie.
  • Każdy panel TEMPO ma wymiary 600x500 mm (długość x wysokość), a wmurowywanie go jest proste m.in. dzięki niskiej masie pojedynczego elementu.
  • Z ich pomocą można szybko i oszczędnie murować ściany, z mniejszym zużyciem zaprawy klejowej.
  • Końcowa masa przegrody jest znacznie niższa niż w przypadku innych technologii.
  • Co więcej panele TEMPO z betonu komórkowego mają odpowiednią izolacyjność akustyczną i nie wymagają tynkowania – po zagruntowaniu ściany można na nią bezpośrednio kleić płytki ceramiczne lub tapety.

 

Ściany jednowarstwowe z betonu komórkowego
Czy projekt budowlany przewiduje, z jakiego materiału powinny powstać ściany?
Kiedy należy wypełnić spoinę pionową?
H+H Cienkowarstwowe zaprawy klejące