Ekologia

Elementy Systemu Budowy H+H produkowane są wyłącznie z naturalnych surowców nieszkodliwych dla zdrowia. W przypadku silikatów jest to piasek, wapno i woda, a w betonie komórkowym dodatkowo znajduje się jeszcze cement. Są to materiały w pełni ekologiczne, nie emitujące szkodliwych związków, a pod względem promieniotwórczości zaliczane są do najbezpieczniejszych na rynku.

Produkcja odbywa się w cyklu zamkniętym z wykorzystaniem pary wodnej, wytwarzanej przy małym nakładzie energii, bez dodatków surowców czy  związków chemicznych szkodliwych dla środowiska naturalnego.

Co więcej, powstające nadmiary produkcyjne w postaci stwardniałego materiału nadają się do  ponownego wykorzystania w cyklu produkcyjnym, jako pełnowartościowy surowiec. Podobna sytuacja ma miejsce przy rozbiórce budynków – bloczki mogą zostać zmielone, a resztki ponownie wykorzystane w procesie produkcji. Również pozostawione w gruncie jako gruz nie powodują jego skażenia.

W celu wyprodukowania 1m3 betonu komórkowego potrzeba, zależnie od zastosowanej receptury, niespełna 0,2-0,3 m3 surowca. W przypadku produkcji najczęściej stosowanego betonu komórkowego standardu Gold o gęstości 400 kg/m3 -  1m3 surowca pozwala uzyskać 5m3 gotowego materiału budowlanego. Jest to wynik, którym jeszcze długo nie będą mogli poszczycić się producenci innych konstrukcyjnych materiałów budowlanych.

Właściwości

Pliki do pobrania

Energooszczędność
Łatwość i szybkość budowy
Innowacyjność