H+H TERMO i SUPERTERMO

Dzięki parametrom cieplnym bloczków H+H TERMO i H+H SUPERTERMO można czerpać korzyści związane z budową ściany jednowarstwowej. Materiał ten wykorzystuje się  do szybkiego wznoszenia ściany zewnętrznej o „gotowych" parametrach cieplnych, bez konieczności dodatkowych kosztów związanych z zakupem i montażem izolacji termicznych.

ZALETY

  • szybkie wznoszenie ścian zewnętrznych;
  • ograniczenie kosztów związanych z dodatkową izolacją cieplną;
  • idealny materiał dla inwestorów i wykonawców;
  • materiał energooszczędny;TERMO - bloczek
  • bloczki H+H TERMO i H+H SUPERTERMO spełniają obowiązujące standardy dotyczące współczynnika przenikania ciepła.

ZASTOSOWANIE

  • ściany zewnętrzne jednowarstwowe;
  • ściany osłonowe;
  • ściany wypełniające.

 

H+H TERMO i H+H SUPERTERMO

Idealnie wpisują się w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Już teraz spełniają aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian. 

TERMO/SUPERTERMO - rozwiązania

 

PERSPEKTYWY

Rozwój nowoczesnych technologii budowlanych zgodny jest z „energooszczędnymi" zmianami zachodzącymi w gospodarce. Odchodzą w zapomnienie technologie energochłonne, skomplikowane, słabe jakościowo. Natomiast doceniane są te systemy, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach, które od lat pracują nad udoskonaleniem swoich parametrów. W tym kontekście beton komórkowy H+H mający doskonałe właściwości „cieplne" staje się niekwestionowanym liderem w kluczowych dla energooszczędności ścianach osłonowych.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Od 1 stycznia 2017 roku wartość współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych (przy temperaturze wewnętrznej ti ≥ 16˚C) nie może być większa niż UC(max) ≤ 0,23 W/(m2·K). Zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła UC(max) o 0,05 W/(m2·K) powoduje wprost oszczędności od 120 do ponad 500 zł rocznie w odniesieniu do domu jednorodzinnego o powierzchni ścian zewnętrznych 150 m2 i do aktualnych cen energii.

Oszczędność kwotowa zależy oczywiście od rodzaju zastosowanej do ogrzania budynku energii (węgiel, gaz, energia elektryczna) i lokalizacji budowy (od najcieplejszego Wrocławia do najzimniejszego Zakopanego). Użytkownik domu wydaje mniej na ogrzewanie, gdyż potrzebuje mniej energii do jego wytworzenia. Kolejny etap zaostrzania wymogów dotyczących współczynnika UC(max) zaplanowany jest na rok 2021, w którym to roku ostatecznie wartość współczynnika UC(max) nie będzie mogła być wyższa niż UC(max) ≤ 0,20 W/(m2·K).

Współczynnik U wymagania

H+H Bloczki
H+H Belki nadprożowe - zbrojone
H+H TERMO i SUPERTERMO
H+H Cienkowarstwowe zaprawy klejące
H+H Panel TEMPO
H+H PŁYTKI
H+H Pakiet easy
H+H Nadproża TEMPO N - niezbrojne
H+H Kształtki U
H+H Silikaty