elementy połówkowe

Dlaczego wykorzystywanie połówkowych elementów silikatowych ma sens?

W Systemie Budowy H+H dostępne są nie tylko typowe bloczki i cegły silikatowe, ale i elementy uzupełniające, w tym elementy połówkowe. Dlaczego warto rozważyć stosowanie elementów uzupełniających przy murowaniu przegród?

Kompletny System
W Systemie Budowy H+H w ofercie elementów silikatowych występują zarówno pełne, jak i połówkowe bloczki silikatowe, pozwalające na szybkie wznoszenie nośnego i wytrzymałego muru, który będzie doskonale izolował pomieszczenia pod względem akustycznym. Elementy połówkowe używane przy wznoszeniu przegród silikatowych H+H są oznaczone w sposób łatwy do identyfikacji, jako 1/2NP. Podstawowym zadaniem elementów połówkowych jest  ułatwienie prowadzenia prac. Wykorzystując elementy H+H Silikat 1/2NP można murować ściany zarówno metodą tradycyjną, jak i cienkospoinową. Elementy połówkowe silikatowe należy traktować jako integralne uzupełnienie podstawowych elementów silikatowych. Ich zastosowanie pomaga eliminować błędy wykonawcze pojawiające się przy wznoszeniu narożników przegród. Ważna w tym kontekście jest również gładka powierzchnia czołowa elementów połówkowych, wymagająca ułożenia spoiny pionowej – dzięki niej w narożach powstaje szczelne i wytrzymałe połączenie elementów. W jaki jeszcze sposób elementy połówkowe ułatwiają prowadzenie prac?

Korzyści płynące z wykorzystania połówkowych elementów silikatowych
Dlaczego murowanie przegród zewnętrznych warto rozpocząć od użycia połówkowych bloczków silikatowych? - Ponieważ w ten sposób można ograniczyć straty materiałowe. Kiedy docina się zwykłe, podstawowe bloczki silikatowe, powstają często niemożliwe do wykorzystania podczas murowania docięcia, które finalnie należy potraktować jako odpady. Co więcej ekipy wykonawcze mają mniej docięć elementów do wykonania a tym samym są w stanie szybciej przeprowadzić prace murarskie.
To, o czym nie można zapomnieć to również fakt, że połówkowe bloczki silikatowe pozwalają bardzo precyzyjnie wykonać przewiązania murarskie w narożnikach budynku, a także połączenia ściany zewnętrznej z wewnętrzną. Mają wysoką, znormalizowaną wytrzymałość na ściskanie, dlatego wraz z elementami podstawowymi tworzą nośną i trwałą konstrukcję.

Rodzaje elementów połówkowych
W Systemie Budowy H+H elementy połówkowe występują w trzech szerokościach 180, 240 oraz 250 mm stanowiąc tym samym uzupełnienie dla wszystkich elementów nośnych znajdujących się w ofercie.

 

Czy H+H Silikat A25 to odwrócony Silikat A18? Dlaczego takie myślenie jest zgubne i co różni te dwa produkty?
H+H pakiet easy – czym jest, kiedy się przydaje? Główne zalety wykorzystania
Silikatowe elementy elewacyjne
Zbrojenie strefy podokiennej - jak i dlaczego należy je wykonywać?