Jak wybrać odpowiedni klej do betonu komórkowego?

Beton komórkowy w systemie H+H jest materiałem murowym, który dzięki swojej wysokiej dokładności wymiarowej może być łączony na tzw. cienką spoinę. Jaki klej będzie odpowiedni do betonu komórkowego?

Zaprawa murarska do betonu komórkowego
Do klejenia bloczków z betonu komórkowego o powierzchniach wspornych profilowanych na pióro i wpust oraz bloczków gładkich, z powodzeniem może być zastosowana H+H cienkowarstwowa zaprawa klejąca. Jest to fabrycznie przygotowana zaprawa murarska, która jest gotowa do użycia po dodaniu wody. Taki klej można zastosować w przypadku bloczków o wysokiej dokładności wymiarowej.

Dlaczego warto wybrać H+H cienkowarstwową zaprawę klejącą do betonu komórkowego?
Zastosowanie cienkowarstwowej zaprawy klejącej pozwoli obniżyć koszty wznoszenia ścian (mniejsze zużycie zaprawy, szybsze wykonawstwo) oraz przyczyni się do zmniejszenia start ciepła (zabezpieczenie przed wystąpieniem zjawiska podłużnych mostków termicznych). Dzięki niej ściany uzyskają też wyższą wytrzymałość niż w przypadku zastosowania zapraw tradycyjnych.

Cienkowarstwowa zaprawa do betonu komórkowego charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami wiążącymi. Daje murarzom długi czas na obróbkę i ma szybki przyrost wytrzymałości. Zaprawa cienkowarstwowa do betonu komórkowego w wersji zimowej daje ponadto możliwość wznoszenia ścian w okresach występowania niskich temperatur. Można ją wykorzystać do klejenia bloczków i płytek z betonu komórkowego, a także kształtek U i nadproży.

Dbanie o izolacyjność termiczną ścian
Sam beton komórkowy, wykorzystany do wznoszenia ścian zewnętrznych, wpływa korzystnie na izolacyjność cieplną budynku - ma porowatą strukturę wewnętrzną, a w porach betonu zamknięte jest powietrze, będące doskonałym izolatorem. Jednak na rzeczywistą izolacyjność termiczną ścian wpływa też rodzaj zastosowanej zaprawy murarskiej. Klej do betonu komórkowego w postaci cienkowarstwowej zaprawy murarskiej przyczynia się do ograniczania występowania miejsc niechcianej ucieczki ciepła a tym samym pomaga budować ciepłe i energooszczędne domy.

 

Ciepły dom, czyli dlaczego współczynnik lambda jest ważny?
Jakie zalety użytkowe w budownictwie mają silikaty?
Jak sprawić, aby nasz dom był naprawdę cichy?
Zbrojenie strefy podokiennej - jak i dlaczego należy je wykonywać?