3. juli 2023

news

Raport Zrównoważonego Rozwoju H+H 2022 w polskiej wersji językowej

„Raport Zrównoważonego Rozwoju H+H 2022” podsumowujący efekty osiągnięte w przeciągu całego roku 2022, to już trzecia edycja Raportu H+H International A/S.  

„W roku 2022, odnotowaliśmy solidny postęp, jeśli chodzi o cele ustanowione w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju w roku ubiegłym. Zmniejszyliśmy emisję dwutlenku węgla zgodnie z naszym zobowiązaniem w ramach inicjatywy Science Based Targets („SBTi”), zaangażowaliśmy dostawców, w celu zmniejszenia emisji naszego Zakresu 3, poprawiliśmy również nasze wyniki względem bezpieczeństwa. W roku 2022 wdrożyliśmy standard Task Force on Climate-related Financial Disclosures („TCFD”) w celu zapewnienia transparentności w zakresie ryzyka i szans związanych z klimatem (a wynikających z działalności Grupy) i, aby upewnić się, że jesteśmy właściwie ukierunkowani na przyszłość. W ramach tego procesu, ponownie potwierdzono, że emisja dwutlenku węgla to kluczowy czynnik ESG dla H+H. […]”

W każdym kolejnym Raporcie przedstawiamy poczynione postępy na drodze do zrównoważonego rozwoju, jak i odnosimy je do naszych krótko- i długoterminowych planów redukcji emisji.
Wyniki osiągnięte w roku 2022 wskazują, że H+H osiągnęło cel ograniczenia Zakresów 1+2 powyżej oczekiwań, bardziej wymagający jest Zakres 3.
Zakres 3 dla większości producentów jest zakresem największym i najtrudniejszym do ograniczenia. W H+H obejmuje on głównie emisje z łańcucha wartości. W ramach współpracy na rzecz celów oraz w ramach kreowania popytu na surowce niskoemisyjne H+H będzie dążyło, aby jak najszybciej, również w Zakresie 3, osiągnąć założone cele emisyjne.

Pełną treść Raportu można odnaleźć pod adresem:
https://www.hplush.pl/zrownowazony-rozwoj

9. marts 2023

news

Targi i Jubileusz 25-lecia Grupy PSB

W dniach 1 i 2 marca odbyły się 21 Targi Grupy PSB w Kielcach, które po dwuletniej przerwie wróciły do formuły stacjonarnej.  Z powodu pandemii wcześniejsze dwie edycje odbyły się w formie online. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać osobiście z naszymi Partnerami biznesowymi na jednym z najważniejszych wydarzeń sektora budowlanego tej wiosny.

W tym roku na przedstawicieli 350 partnerów PSB czekało ponad 250 wystawców. Razem, przy negocjacyjnych stołach, zasiadło ponad 4 tysiące osób, które zawarły ok. 14 tysięcy kontraktów. Warto pamiętać, że zawarte porozumienia są wstępnymi deklaracjami zakupów i dopiero nadchodzące miesiące odzwierciedlą rzeczywisty stan rynku.

Przy okazji Tragów Grupa PSB uroczyście obchodziła jubileusz 25-lecia działalności na krajowym rynku. Z tej okazji firma wręczyła okolicznościowe statuetki dla największych parterów sieci i dostawców w uznaniu za rozwój Grupy PSB.

W czasie trwania Targów magazyn Builder podjął rozmowy z czołowymi dostawcami, w tym H+H. Zapraszamy na krótki wywiad z Piotrem Daukszą, Prezesem Zarządu H+H, o przyszłości branży.

 

24. september 2022

news

Ruszył nowy zakład H+H produkujący silikaty w Redzie

13 września 2022 roku w Redzie nastąpiło uroczyste otwarcie innowacyjnej inwestycji greenfield H+H. Nowy, zaawansowany technologicznie zakład pozwoli poszerzyć dotychczasową ofertę produktów z betonu komórkowego o produkty silikatowe. Duoproduktowa oferta H+H stanowi strategiczny krok w rozwoju przemysłu materiałów budowlanych w Polsce i podkreśla pozycję rynkową spółki jako Partnera w Budowaniu Ścian.

Nowy zakład jest 14 inwestycją H+H w Polsce, pierwszym projektem typu greenfield i drugą fabryką w regionie. Lokalizacja na terenie zakładu produkcji wyrobów z betonu komórkowego H+H pozwala na znaczące zoptymalizowanie procesów produkcyjnych.  

Nowa, ekologiczna fabryka została wyposażona w sprawdzone rozwiązania techniczne, a proces produkcji jest zautomatyzowany. Zaawansowana, nowoczesna infrastruktura umożliwia skuteczne zwiększanie wolumenu produkcji: od 60 000 m3 bloczków silikatowych na start do 120 000 m3 rocznie w kolejnych etapach. Ta dodatkowa dostępność produktów pozwoli klientom w regionie Pomorza i Polski Północnej realizować duże inwestycje budowlane.

Pierwsza taka inwestycja H+H
Projekt budowy zakładu w Redzie jest rekordową inwestycją H+H, zarówno ze względu na innowacyjność, jak i ekspresowe tempo budowy. Od momentu rozpoczęcia prac budowlanych do wyprodukowania pierwszego bloczka minęło zaledwie 11 miesięcy.  W związku z pandemią koronawirusa projekt początkowo został wstrzymany na pół roku, po czym ruszył w sierpniu 2021, a w lipcu 2022 otrzymał pozwolenie na użytkowanie. To był imponujący proces – począwszy od projektowania i specyfikacji urządzeń produkcyjnych, poprzez zakupy, na budowie skończywszy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, podkreśla Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska.

Hybrydowa produkcja i wielowymiarowe korzyści
Hybrydowe wytwarzanie nowoczesnych produktów silikatowych i z betonu komórkowego w jednym miejscu zdecydowanie wzmacnia pozycję H+H w regionie, a doskonała lokalizacja fabryki przekłada się na atrakcyjność oferty dla klientów. Inwestycja ta zapewnia Partnerom handlowym najwyższej jakości duo-produkty (produkty silikatowe i z betonu komórkowego) w jednym miejscu, co pozwala na szybszą realizację zamówień i skrócenie czasu dostawy. Dzięki temu możliwe jest sprawne realizowanie projektów budowlanych w każdym segmencie rynku – od projektu domu indywidualnego po duże projekty mieszkaniowe, handlowe lub przemysłowe.
 

 

12. juni 2022

news

Budowlana Marka Roku i Builder4Future rozstrzygnięte!

Chcielibyśmy się podzielić wspaniałą nowiną! 7 czerwca, jako H+H Polska, zostaliśmy nagrodzeni w 18. edycji rankingu Budowlana Marka Roku tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2022 w kategorii materiały silikatowe! Budowlana Marka Roku to ranking materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz działających na terenie kraju generalnych wykonawców, której organizatorem jest agencja badawcza ASM Research Solutions Strategy. Laureaci zostają wyłonieni dzięki głosom Wykonawców Budowlanych z całej Polski – serdecznie dziękujemy Wam za docenienie rozwiązań H+H Polska w swojej codziennej pracy!

Więcej informacji dotyczących wydarzenia można odnaleźć pod linkiem: http://www.rankingmarekbudowlanych.pl/index.php/pl-pl/

Ponadto, tego samego dnia podczas Gali Builder for the Future, organizowanej przez miesięcznik Builder oraz partnerów strategicznych, w których gronie mieliśmy przyjemność się znaleźć, poznaliśmy laureatów Konkursu dla Młodych Architektów oraz Konkursu dla Młodych Inżynierów Budownictwa. Pierwszą nagrodę w zadaniu architektonicznym zdobył Michał Szymaszek z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej za projekt Centrum Ruchu Rowerowego i Nowych Idei w Parku Śląskim w Chorzowie „BIKE STOP”.  W wyzwaniu inżynierskim na podium znalazł się projekt podwieszonej kładki nad rzeką Skawinką ciągu Wiślanej Trasy Rowerowej, którego autorami są Mariusz Spyrka z Wydziału Inżynierii Lądowej oraz Agata Florek z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym finalistom serdecznie gratulujemy!

Pełne podsumowanie Gali Builder for the Future znajduje się pod linkiem: https://builder4future.pl/2022/06/09/gala-finalowa-builder-for-the-future-2021-2022/?fbclid=IwAR31mfpxy3wiNDfvSUD2R64Py-oc3pMUn5lUAcisASSWEsG27ivLFxTEzy8

 

 

1. juni 2022

news

Konferencja „Silikaty odpowiedzią na współczesne wyzwania budownictwa”

Działając w celu popularyzowania wiedzy o silikatach Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe Murowanie” podjęło się w bieżącym roku nowej inicjatywy - organizacji konferencji dla architektów i inżynierów budownictwa „Silikaty odpowiedzią na współczesne wyzwania budownictwa”. Konferencja odbędzie się 23 czerwca 2022 roku w Hotelu Sound Garden w Warszawie. Będzie ona okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, a także do zastanowienia się gdzie branża elementów silikatowych znajdzie się w najbliższej przyszłości.

Konferencja rozpocznie się od jubileuszowego podsumowania dziesięciu lat działalności Stowarzyszenia, po którym zaplanowany jest wykład otwarcia pt. „Zrównoważone projektowanie według APA Wojciechowski Architekci”. Wykład zostanie poprowadzony przez pana Szymona Wojciechowskiego, Prezesa Zarządu, Współwłaściciela, Architekta-Partnera w APA Wojciechowski Architekci, którego praktyczne spojrzenie na zagadnienie zrównoważonego projektowania z pewnością zainteresuje uczestników wydarzenia.

W następnej kolejności zaplanowano trzy bloki tematyczne w postaci paneli, których tematyka obejmuje ważne dla Stowarzyszenia i branży tematy – akustykę budowlaną, przyszłość konstrukcji murowych i cyfryzację procesu budowlanego. Do współpracy merytorycznej zaproszono ekspertów zajmujących się tematyką od strony teoretycznej, praktycznej – projektowej oraz przedstawicieli producentów materiałów do wznoszenia ścian. Podczas paneli eksperckich, również i nasi eksperci H+H: Robert Janiak oraz Joanna Nowaczyk podejmą zagadnienia, m.in. unikania błędów akustycznych podczas projektowania i wykonywania ścian oraz wykorzystania cyfryzacji w branży budowlanej.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”:
http://www.bialemurowanie.pl/pl/c,58,program-konferencji-silikaty-odpowiedzia-na-wspolczesne-wyzwania-budownictwa.html

 

17. maj 2022

news

Inicjatywy dla przyszłości budownictwa

To jak będzie wyglądało polskie budownictwo za kilka lat w dużej mierze zależy od młodych twórców: architektów, konstruktorów oraz projektantów, którzy w tym momencie dopiero się szkolą lub stawiają właśnie pierwsze zawodowe kroki. To właśnie ich myśl twórcza, propozycje odważnych rozwiązań, a także ogromna kreatywność ukształtują wizerunek budownictwa przyszłości.

Mając tę świadomość H+H wraz z miesięcznikiem Builder prowadzi liczne inicjatywy aktywizacji młodych profesjonalistów. W ostatnim czasie odbyły się dwa wydarzenia kończące zasadnicze części konkursu dla Młodych Architektów organizowanego przez miesięcznik Builder w ramach programu Builder For The Future (w konkursie H+H pełni rolę partnera strategicznego) oraz konkursu „Dwa oblicza - jedna przyszłość”, który jest nową inicjatywą Stowarzyszenia Producentów Betonów realizowaną wraz z miesięcznikiem Builder.

Konkurs dla Młodych Architektów
Bieżąca edycja konkursu była już IX wydarzeniem. Rozpoczęła się w październiku 2021 roku, w tym czasie uczestnicy musieli zmierzyć się z „Architektonicznym projektem koncepcyjnym stanowiącym dla autora (autorów) wyzwanie i będącym autorskim spojrzeniem na architekturę”. Konkurs kolejny raz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a autorzy znów byli w stanie pozytywnie zaskoczyć Kapitułę. Posiedzenie Kapituły IX Edycji Konkursu dla Młodych Architektów wraz z prezentacjami finalistów (którzy osobiście mieli możliwość przedstawienia swoich prac konkursowych) odbyło się 27 kwietnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. W obradach Kapituły konkursu uczestniczył Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska Sp. z o.o.

Na tę chwilę wyniki konkursu są jeszcze tajne ich oficjalne ogłoszenie nastąpi 7 czerwca 2022, podczas Gali finałowej Builder for the Future.

Konkurs „Dwa oblicza – jedna przyszłość”
Konkurs „Dwa oblicza – jedna przyszłość” realizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Producentów Betonów. Zespoły biorące udział w wydarzeniu miały przygotować projekt koncepcyjny architektoniczno-inżynierski współczesnego akademika marzeń, istotnym wymogiem konkursu była kompatybilność prac konkursowych z technologią BIM oraz zastosowanie betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej. Wydarzeniem, poprzedzającym posiedzenie Kapituły konkursowej, w którym brały udział zespoły, był Maraton BIM, który odbył się w dniach 9 – 11 maja. 10 maja zespoły konkursowe wzięły udział w warsztatach z zakresu wykorzystania BIM, prowadzonych ekspertów z firmy WSC Witold Szymanik – partnera technologicznego maratonu, przy wsparciu członków SPB. Natomiast posiedzenie Kapituły i prezentacja prac zespołowych miały miejsce dzień później. Głosem całego H+H Polska, a także sekcji betonów komórkowych SPB również i w tym przypadku był Prezes Zarządu – Piotr Dauksza.

Oficjalne przekazanie wyników nastąpi podczas październikowej konferencji „Prefabrykacja betonowa i beton komórkowy w nowoczesnym budownictwie" organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonów.

Wszystkim Uczestnikom, Autorom a w szczególności Finalistom serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy pewni, że podobnych inicjatyw pojawi się więcej!

6. marts 2022

news

Builder Awards 2021

Builder Awards za 2021 rok, to już XIX edycja wyróżnień Builder. Gratulujemy wszystkim Laureatom, w szczególności z ogromną przyjemnością informujemy o dwóch wyróżnieniach:

OSOBOWOŚĆ BRANŻY – Piotr Dauksza – Prezes Zarządu H+H Polska Sp. z o.o.
„Osobowość branży, to wyróżnienie specjalne, przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” szefom firm – osobowościom branży, za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.”

BUDOWLANA FIRMA ROKU – H+H Polska Sp. z o.o.
„Budowlana Firma Roku, to wyróżnienie przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika  „Builder” firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym; za szczególne osiągnięcia  w danym roku, wyróżniające firmę na tle branży  i konkurencji.”

Kolejne wyróżnienia nie tylko nas cieszą ale również motywują do podejmowania dalszych działań mających na celu ugruntowanie pozycji rynkowej, upowszechnianie dobrych praktyk a także zwiększanie efektywności i innowacyjności biznesu - tak, aby z podobnymi wiadomościami móc wrócić również w kolejnych latach!


 

19. januar 2022

news

3 edycja "BUILDER Ranking TOP-100 producentów materiałów budowlanych w Polsce"

Za nami wyniki 3-ciej edycji Rankingu BUILDERA w oparciu o wyniki finansowe 2020r. Ranking jest elementem projektu Build the Future zainicjowanym przez magazyn Builder, PriceWaterhouseCoopers (PwC) Polska i Bisnode Polska (obecnie Dun&Bradstreet) w 2019r. Celem projektu jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.

Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu podlegają wyniki ekonomiczne łącznie 300 firm zawarte w ogólnodostępnych rocznych sprawozdaniach finansowych. Firmy uszeregowane są pod względem wartości przychodów. Dzięki Rankingowi poznajemy największe firmy budowlane oraz liderów w poszczególnych sektorach w zakresie rentowności, wielkości aktywów i przychodów. Trzecia edycja zawiera także porównanie z poprzednią.

H+H Polska Sp. z o.o. jako Grupa Kapitałowa H+H Polska (w roku 2020 mieliśmy jeszcze dwie spółki H+H Polska Sp. z o.o i H+H Silikaty S.A.) jest uwzględniana w segmencie producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych i w 3-ciej edycji zajmuje 57 miejsce pod względem wartości przychodów, jednocześnie jako 3-ci producent materiałów ściennych, tuż za Solbet i Wienerberger Ceramika Budowlana, a przed Xella Polska. Z wielką satysfakcją, możemy również podkreślić, że firma H+H uplasowała się w Top-10 pod względem rentowności biznesu.

Top-10 pod względem wartości przychodów w roku 2020 oraz miejsca w rankingu kluczowych producentów materiałów ściennych w Polsce

 

H+H Polska uplasowała się w Top-10 pod względem rentowności biznesu w roku 2020

 

 

16. januar 2022

news

Dwa oblicza jedna przyszłość

Na przełomie roku 2021 oraz 2022 została ogłoszona nowa inicjatywa Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz miesięcznika Builder. Inicjatywą tą jest konkurs architektoniczno-inżynierski „Dwa oblicza jedna przyszłość”. Konkurs kierowany jest do studentów architektury i budownictwa z polskich uczelni wyższych.

Zespoły projektowe w pierwszej edycji konkursu otrzymały zadanie stworzenia „Projektu koncepcyjnego, architektoniczno-inżynierskiego współczesnego akademika marzeń w wybranej lokalizacji”.

H+H jako członek sekcji betonów komórkowych Stowarzyszenia Producentów Betonów bierze czynny udział w obsłudze wydarzenia, które ma na celu m.in. poszerzenie wiedzy młodych twórców w zakresie technologii: betonów komórkowych oraz prefabrykacji betonowej.
 
Finał pierwszej edycji konkursu zaplanowany jest na październik 2022, podczas trwania konferencji SPB 2022. Do tego czasu planowana jest również realizacja cyklu webinariów (na pierwsze zapraszamy już 25.01 https://builder4future.pl/2022/01/14/webinarium-dwa-oblicza-jedna-przyszlosc-25-01-2022-2/) a także Maraton BIM, który będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 9 – 11 maja.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Stowarzyszenia (http://s-p-b.pl/pol/wydarzenie/i-edycja-konkursu-architektoniczno-inzynierskiego-pt-dwa-oblicza-jedna-przyszlosc) oraz miesięcznika Builder (https://builder4future.pl/category/dwa-oblicza/konkurs-spb/).

 

30. november 2021

news

Jubileusz 75-lecia SITPMB i miesięcznika „Materiały Budowlane”

Pod koniec listopada, swój kolejny znaczący jubileusz – jubileusz 75-lecia obchodziło Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Materiałów Budowlanych wraz z miesięcznikiem „Materiały Budowlane”. Z tej okazji w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta gala będąca okazją do spotkań, wspólnego świętowania, a także przypomnienia najważniejszych kart historii z ostatnich 75 lat.

„Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych jest społecznym, samorządowym zrzeszeniem inżynierów i techników wszystkich specjalności oraz innych osób fizycznych i prawnych działających w dziedzinie wytwarzania, stosowania oraz rozpowszechniania materiałów i wyrobów budowlanych.”

Z uwagi na zbieżną misję Stowarzyszenia i firmy H+H od wielu lat kontynuujemy ścisłą współpracę, zarówno z samym Stowarzyszeniem, jak i należącym do niego miesięcznikiem „Materiały Budowlane”. Również przy okazji jubileuszu 75-lecia przyjęliśmy rolę złotego sponsora i uczestniczyliśmy w całym wydarzeniu.

Mamy przyjemność poinformować, że otrzymaliśmy jubileuszowe nagrody oraz podziękowanie za całość dotychczasowej współpracy. Dodatkowo wyróżnienie imienne w postaci Złotej Odznaki Honorowej otrzymał Prezes Zarządu H+H Polska Sp. z o.o. – Piotr Dauksza.

Gratulujemy SITPMB oraz „Materiałom Budowlanym” imponującego jubileuszu!
Liczymy na dalszą owocną współpracę.
 

24. oktober 2021

news

Wyróżnienia Builder Super Power 2021

Redakcja i Zarząd wydawnictwa magazynu Builder zapoczątkowali w bieżącym roku nową inicjatywę o nazwie BUILDER SUPER POWER. Wyróżnienia w postaci certyfikatów BUILDER SUPER POWER mają na celu promować „firmy oraz sukcesy rynkowe przez wyłonienie i nagrodzenie wyróżniających się menedżerów odpowiedzialnych za kluczowe procesy w firmach budowlanych głównie w obszarach HR, handlu i sprzedaży, marketingu oraz PR i komunikacji”.

Jest nam bardzo miło poinformować, że podczas pierwszej gali BUILDER SUPER POWER 2021, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r. w warszawskim „Bank Clubie”, przez kapitułę konkursu i w porozumieniu z Zarządem firmy uhonorowani zostali: Bożena Panek – Kierownik Marketingu w kategorii Marketing oraz Michał Daszkiewicz – Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w kategorii Handel i Sprzedaż.

Wyróżnienie stanowiące podkreślenie osiągnieć zawodowych i dobrych praktyk wśród szeroko rozumianej branży budowlanej stanowi motywację do kontynuowania podejmowanych działań a także do niezatrzymywania się na drodze dalszego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że przyznane wyróżnienia są sukcesem i pochwałą wynikającymi z pracy całego Zespołu Sprzedaży i Marketingu, dlatego mają dla nas szczególne znaczenie.

Serdecznie gratulujemy Laureatom, nie moglibyśmy być bardziej dumni ze swojego Zespołu!

Więcej informacji na temat gali BUILDER SUPER POWER 2021 można odnaleźć pod adresem: https://builderpolska.pl/2021/10/22/builder-super-power-2021/

 

8. september 2021

news

Złapaliśmy wiatr w żagle

W najnowszym, wrześniowym wydaniu miesięcznika Builder odnaleźć można wywiad z Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym H+H Polska - Piotrem Daukszą. Wywiad ma charakter jubileuszowy i z jednej strony stanowi podsumowanie 15 lat działalności H+H w Polsce, natomiast z drugiej przedstawia odważne spojrzenie na przyszłość.

W materiale o nieco przewrotnym tytule „Złapaliśmy wiatr w żagle” odnaleźć można znaczną ilość informacji biznesowych. Prezes Zarządu opowiada m.in. o bieżącej pozycji firmy na polskim i europejskim rynku budowlanym, przedstawia krótkie podsumowanie trudnego, pandemicznego roku 2020 oraz formułuje wstępne wnioski o sytuacji sektora budowlanego w roku 2021.

Środkową część materiału stanowi bardzo ciekawa rozmowa ukierunkowana środowiskowo i ekologicznie. Przechodząca zarówno przez zmiany prawodawstwa, charakterystyki materiałowe, procesy produkcyjne jak i założenia inwestycyjne i plany na przyszłość, z których można się dowiedzieć, że H+H planuje zostać nie tylko partnerem w budowaniu ścian ale także przyjaznym partnerem dla środowiska.

Zakończenie i kilka słów podsumowania, to jednocześnie klika słów z nawiązaniem do tytułu całego materiału – a więc o żeglarstwie - największej pasji i aktywności ładującej baterie.

Zachęcamy do zapoznania się z całością materiału!
https://builderpolska.pl/2021/09/01/zlapalismy-wiatr-w-zagle/

15. juli 2021

news

H+H partnerem Mistrzów

Partnerstwo w biznesie jest dla H+H jedną z podstawowych zasad. Jego wagę podkreśla nasze hasło -„Partner w budowaniu ścian”, które już od dłuższego czasu kierujemy do wszystkich współpracujących z nami osób.

W lipcu bieżącego roku istotność partnerstwa mogliśmy poznać także z innej strony. W mających miejsce w Gdyni Mistrzostwach Świata Juniorów w olimpijskiej klasie 49er znakomicie spisał się wspierany przez nas zespół 49er Team Butowski/Machowski. Duet żeglarski, który tworzą Tytus Butowski i Łukasz Machowski zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw, jednocześnie uzyskując tytuł Mistrzów Świata Juniorów U21 (w kategorii do 21 lat).

Nowym Mistrzom gratulujemy sukcesu!

Z dumą wspieramy zespół, który udowadnia, że współpraca i wzajemne wsparcie pozwalają odnosić największe sukcesy.

Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa! 

16. maj 2021

news

H+H - Partner Strategiczny B4YA

H+H jako partner strategiczny wspiera kolejną, ósmą już edycję konkursu „Builder for the Young Architects” (B4YA). Bieżąca edycja rozpoczęła się w październiku 2020 i jak każda poprzednia ma na celu promocję młodych architektów i polskiej architektury. Przez lata swojego istnienia konkurs nabrał zasłużonej renomy i obecnie, cytując organizatorów: „To jeden z najważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera młodych architektów w ich twórczym zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektowanej architektury, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.”

Bycie partnerem strategicznym wydarzenia to zaszczyt ale również obowiązek, wiąże się z nim wiele wydarzeń edukacyjnych. W trakcie wydarzeń mamy nadzieję zaciekawić młodych twórców swoimi rozwiązaniami i zainspirować do wykorzystywania ich w powstającym (jak i w każdym kolejnym ;) ) projekcie. Swoją wiedzę produktową w spotkaniach na uczelniach przekazuje Robert Janiak – Product Manager H+H. Do tej pory miał przyjemność spotkać się ze studentami Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej i Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Ze względu na panującą pandemię spotkania w tej edycji konkursu odbywały się zdalnie, natomiast jesteśmy przekonani, że już wkrótce uda nam się spotkać na uczelnianych aulach!

A tymczasem wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

 

8. marts 2021

news

H+H na 19 Targach Grupy PSB

W dniach 3-5 marca 2021 odbyły się największe targi branżowe Grupy PSB. Niestety ze względu na panującą pandemię, zamiast tradycyjnie w Kielcach odbyły się w formie wideo-konferencji.

W tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii po raz trzeci targi branżowe PSB, dzięki pionierskiej formule zostały zorganizowane w wersji on-line. Uczestnicy korzystali z innowacyjnej platformy internetowej, łączącej wystawców (dostawców Grupy) ze zwiedzającymi (partnerami PSB). Poprzez platformę odbywało się składanie i akceptowanie zamówień targowych bezpośrednio ze swoich biur czy domów.

W 19 Targach Grupy PSB wzięło udział 237 wystawców oraz 373 partnerów PSB, którzy zarezerwowali 14,5 tys. wideo-konferencji. Nowa formuła Targów PSB przełożyła się na większą frekwencję niż we wcześniejszych edycjach. Dodatkowo uczestnicy Targów zaoszczędzili na kosztach finansowych, związanych z podróżą i noclegiem.

Targi on-line z pewnością nie zastąpią tradycyjnej formuły spotkań Grupy PSB, ale w przyszłości staną się jej istotnym uzupełnieniem.

Bardzo dziękujemy naszym parterom handlowym za aktywne uczestnictwo w wideo-konferencjach i potwierdzone zamówienia

22. november 2020

news

H+H z tytułem Kreator Budownictwa 2020


Firma H+H Polska po raz kolejny udowodniła, że partnerska współpraca jest fundamentem dobrych relacji – zarówno z kontrahentami, jak i z lokalną społecznością. Wyrazem uznania dla spójnej strategii działań, wyrażonej hasłem „Partner w budowaniu ścian”, jest przyznanie firmie oraz Prezesowi Zarządu wyróżnienia KREATOR BUDOWNICTWA ROKU 2020. Wideokonferencja na żywo z udziałem gości i laureatów była transmitowana na żywo 19 listopada 2020 r.

KREATOR BUDOWNICTWA ROKU to prestiżowy projekt, realizowany przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Celem inicjatywy jest wyróżnienie firm, które przyczyniają się do rozwoju polskiego budownictwa oraz poprawy kondycji krajowej gospodarki. Tegoroczna, 10 edycja wydarzenia była szczególna – ze względu na sytuację epidemiczną wzięto pod uwagę nie tylko innowacyjność, ale też społeczne zaangażowanie i całościową strategię biznesową firm z branży budowlanej.

Nagrodę odebrał Piotr Dauksza, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Grupy Kapitałowej H+H Polska. W trakcie wystąpienia laureat podkreślił zrozumienie dla wyzwań, z jakimi mierzy się cała branża budowlana. Od początku istnienia w Polsce, od 2006 roku, firma dba o to, by być zaufanym partnerem w budowaniu ścian. Podstawą strategii firmy jest partnerska współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego w oparciu o wartości fundamentalne. Są nimi: profesjonalizm, wiarygodność i niezawodność, jakość oraz koncentracja na kliencie. Firma H+H Polska dynamicznie reaguje na zmiany zachodzące na rynku – w zakładach produkcyjnych wdrożono liczne inwestycje oraz skoncentrowano się na restrykcyjnej kontroli jakości, usprawnieniu obsługi transakcji i fachowym doradztwie.  W 2018 r. oferta została poszerzona i obecnie jest duoproduktowa – obejmuje beton komórkowy i silikaty.

Prezes Zarządu H+H Polska podkreślił fakt, że bardzo istotną rolę odgrywa również wspieranie lokalnej społeczności – zwłaszcza w czasach pandemii. W tym trudnym okresie firma aktywnie włączyła się w walkę z koronawirusem, dofinansowując cztery szpitale, zlokalizowane w pobliżu zakładów produkcyjnych H+H Polska.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym laureatom.

 

  

29. september 2020

news

Wyzwanie Młodego Architekta 2020/2021

Z przyjemnością informujemy iż wraz z miesięcznikiem Builder kolejny już raz możemy zaprosić młodych architektów do udziału w wyjątkowym konkursie. Edycja 2020 – 2021 będzie już VIII edycją konkursu realizowaną przez miesięcznik Builder i tym razem nosi nazwę „Wyzwanie Młodego Architekta”.  

Zadaniem z którym zmierzą się uczestnicy konkursu jest stworzenie architektonicznego projektu koncepcyjnego stanowiącego dla autora (bądź autorów) wyzwanie i będącego autorskim spojrzeniem na architekturę.

Kapituła konkursowa ocenia kilka podstawowych kryteriów:

  • Oryginalne, nowatorskie i ciekawe podejście do odpowiedzi na zadanie konkursowe
  • Przełamywanie schematów
  • Jakość projektowanej architektury
  • Uwzględnienie zasad projektowania zrównoważonego
  • Techniczną poprawność projektu

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Rejestracja i termin składania prac od 1 października 2020 do 9 lutego 2021 roku.

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy sukcesów przy podejmowaniu „Wyzwania Młodego Architekta”!

Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://builder4future.pl/ lub na profilu Facebook https://www.facebook.com/4YoungArchitects.