H+H BIM

16. december 2019

news

H+H w technologii BIM

Mając na uwadze zwiększającą się w Polsce świadomość technologii BIM oraz coraz większą ilość użytkowników korzystających z możliwości, które ta technologia daje, staramy się podążać za nowoczesnymi trendami i zapewniać Państwu dostosowanie naszej oferty produktowej do jej wymagań.

Opracowaliśmy i oddajemy w Państwa ręce (tym samym zachęcając do pobierania i wykorzystywania w Państwa projektach), modele 3D BIM elementów silikatowych, bloczków z betonu komórkowego H+H oraz rodziny przegród (ścian) wykonstruowanych z tych elementów murowych . Grupy produktowe zostały podzielone zgodnie ze swoją nadrzędną charakterystyką.

Wśród elementów murowych z betonu komórkowego odnajdziemy:

  • Elementy murowe z betonu komórkowego TERMO – ściany energooszczędne
  • Elementy murowe z betonu komórkowego podstawowe – ściany nośne
  • Elementy murowe z betonu komórkowego – ściany działowe
  • Elementy murowe z betonu komórkowego TEMPO – szybko wznoszone ściany działowe

Natomiast elementy murowe silikatowe zostały podzielone na:

  • Elementy murowe silikatowe podstawowe – ściany nośne
  • Elementy murowe silikatowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej – ściany nośne
  • Elementy murowe silikatowe podstawowe – ściany działowe
  • Elementy murowe silikatowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej – ściany działowe
  • Elementy murowe silikatowe tradycyjne – ściany działowe
  • Elementy murowe silikatowe – ściany piwnic

Każdy z opracowanych modeli został wyposażony w komplet informacji o produkcie - zawiera w sobie parametry fizyczne: wytrzymałościowe, cieplne, akustyczne a także odporność ogniową i podstawowe informacje o geometrii elementu takie jak wymiary i masę pojedynczego bloczka.

Biblioteki można odnaleźć pod adresem:

Dodatkowym narzędziem, do przetestowania którego chcielibyśmy Państwa zaprosić, jest plug-in (nakładka) do programów Autodesk Revit oraz Autodesk AutoCAD. Stanowi on dodatek do w/w programów i pozwala Państwu w sposób jasny i czytelny skorzystać z naszej oferty produktowej w dowolnym momencie bezpośrednio z poziomu tych platform projektowych. Jego instalacja jest prosta i intuicyjna. W efekcie pozwala otrzymać dostęp do poszczególnych grup produktów ze wstążki poleceń programu. Widok plug-inu w obydwu programach przedstawia się w sposób analogiczny i prezentujemy go poniżej.Plug-in można pobrać pod adresem:
https://www.hplush.pl/plug-in-bim
Mamy nadzieję, że za pomocą narzędzi współpracujących z technologią BIM korzystanie z Systemu H+H stanie się dla Państwa jeszcze łatwiejsze a sam proces projektowania obiektów ulegnie przyspieszeniu.