Nagroda Kreator - news

23. November 2020

news

H+H z tytułem Kreator Budownictwa 2020


Firma H+H Polska po raz kolejny udowodniła, że partnerska współpraca jest fundamentem dobrych relacji – zarówno z kontrahentami, jak i z lokalną społecznością. Wyrazem uznania dla spójnej strategii działań, wyrażonej hasłem „Partner w budowaniu ścian”, jest przyznanie firmie oraz Prezesowi Zarządu wyróżnienia KREATOR BUDOWNICTWA ROKU 2020. Wideokonferencja na żywo z udziałem gości i laureatów była transmitowana na żywo 19 listopada 2020 r.

KREATOR BUDOWNICTWA ROKU to prestiżowy projekt, realizowany przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Celem inicjatywy jest wyróżnienie firm, które przyczyniają się do rozwoju polskiego budownictwa oraz poprawy kondycji krajowej gospodarki. Tegoroczna, 10 edycja wydarzenia była szczególna – ze względu na sytuację epidemiczną wzięto pod uwagę nie tylko innowacyjność, ale też społeczne zaangażowanie i całościową strategię biznesową firm z branży budowlanej.

Nagrodę odebrał Piotr Dauksza, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Grupy Kapitałowej H+H Polska. W trakcie wystąpienia laureat podkreślił zrozumienie dla wyzwań, z jakimi mierzy się cała branża budowlana. Od początku istnienia w Polsce, od 2006 roku, firma dba o to, by być zaufanym partnerem w budowaniu ścian. Podstawą strategii firmy jest partnerska współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego w oparciu o wartości fundamentalne. Są nimi: profesjonalizm, wiarygodność i niezawodność, jakość oraz koncentracja na kliencie. Firma H+H Polska dynamicznie reaguje na zmiany zachodzące na rynku – w zakładach produkcyjnych wdrożono liczne inwestycje oraz skoncentrowano się na restrykcyjnej kontroli jakości, usprawnieniu obsługi transakcji i fachowym doradztwie.  W 2018 r. oferta została poszerzona i obecnie jest duoproduktowa – obejmuje beton komórkowy i silikaty.

Prezes Zarządu H+H Polska podkreślił fakt, że bardzo istotną rolę odgrywa również wspieranie lokalnej społeczności – zwłaszcza w czasach pandemii. W tym trudnym okresie firma aktywnie włączyła się w walkę z koronawirusem, dofinansowując cztery szpitale, zlokalizowane w pobliżu zakładów produkcyjnych H+H Polska.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym laureatom.

 

  


Builder news

1. October 2020

news

Wyzwanie Młodego Architekta 2020/2021

Z przyjemnością informujemy iż wraz z miesięcznikiem Builder kolejny już raz możemy zaprosić młodych architektów do udziału w wyjątkowym konkursie. Edycja 2020 – 2021 będzie już VIII edycją konkursu realizowaną przez miesięcznik Builder i tym razem nosi nazwę „Wyzwanie Młodego Architekta”.  

Zadaniem z którym zmierzą się uczestnicy konkursu jest stworzenie architektonicznego projektu koncepcyjnego stanowiącego dla autora (bądź autorów) wyzwanie i będącego autorskim spojrzeniem na architekturę.

Kapituła konkursowa ocenia kilka podstawowych kryteriów:

 • Oryginalne, nowatorskie i ciekawe podejście do odpowiedzi na zadanie konkursowe
 • Przełamywanie schematów
 • Jakość projektowanej architektury
 • Uwzględnienie zasad projektowania zrównoważonego
 • Techniczną poprawność projektu

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Rejestracja i termin składania prac od 1 października 2020 do 9 lutego 2021 roku.

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy sukcesów przy podejmowaniu „Wyzwania Młodego Architekta”!

Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://builder4future.pl/ lub na profilu Facebook https://www.facebook.com/4YoungArchitects.

 


Opracowanie

15. September 2020

news

Nowa publikacja Stowarzyszenia "Białe Murowanie"

H+H działając w Stowarzyszeniach branżowych bierze udział w rozmaitych przedsięwzięciach związanych z ich funkcjonowaniem. W ramach części edukacyjnej swoich działań Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe Murowanie” cyklicznie wydaje publikacje związane z tematyką wymagań podstawowych stawianych budynkom. Od roku 2016 pojawiło się opracowanie dotyczące akustyki oraz energooszczędności, natomiast w ostatnim czasie wydana została najnowsza monografia Stowarzyszenia, której tematyka powiązana jest z jednym z najważniejszych wymagań – nośnością i statecznością. Publikacja, której autorem jest prof. Łukasz Drobiec nosi tytuł „Mury skrępowane z elementów silikatowych”.
 
Materiał wydaje się być tym istotniejszy, ponieważ zagadnienie murów skrępowanych do tej pory nie zostało jeszcze dokładnie opisane a publikacja w przystępny sposób przeprowadza czytelnika zarówno przez obecny stan wiedzy jak i przykłady obliczeniowe. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie murów skrępowanych będzie coraz chętniej stosowane, gdyż pozwala lepiej wykorzystać w konstrukcjach wysoką wytrzymałość elementów silikatowych jednocześnie zmniejszając wrażliwość konstrukcji na zarysowanie i zwiększając nośność przegród.
 
Najlepszą rekomendacją dla opracowania wydają się być słowa recenzentów:
 
„Jest to pierwsza w kraju publikacja pokazująca możliwości obliczeniowego sprawdzania nośności murów skrępowanych obciążonych statycznie i niewątpliwie jest potrzebna zarówno z punktu widzenia naukowego, jak i inżynierskiego.” - prof. Krzysztof Schabowicz
 
„Monografia stanowi nowe ujęcie problemu poprzez rzetelne opisanie zasad projektowania konstrukcji murowych skrępowanych. Został przedstawiony algorytm obliczeniowy z licznymi odwołaniami do norm.” - dr inż. Rafał Nowak
 
Zachęcamy do pobierania materiału ze strony - https://www.hplush.pl/zeszyty-techniczne


Zakończenie VII edycji programu edukacyjnego „Builder for the Young Architects”

26. June 2020

news

Zakończenie VII edycji programu edukacyjnego „Builder for the Young Architects”

VII edycja  programu edukacyjnego „Builder for the Young Architects” właśnie dobiegła końca.
Uczestnicy programu mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat materiałów i technologii, które są przydatne przy projektowaniu, konsultacji z ekspertami z firm z branży budowlanej oraz spotkań z wybitnymi architektami. Tegoroczny Konkurs był szczególnym doświadczeniem, innym od dotychczasowych, ze względu na online-owy charakter procesu oceny prac spowodowany pandemią koronawirusa.

Studenci architektury i młodzi architekci brali udział w kilku wyzwaniach :

1.WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA to autorska odpowiedź młodego architekta będąca dla niego wyzwaniem projektowym we wskazanym zagadnieniu i przyjętym przez niego zakresie. Powinna być zaprezentowana w formie projektu lub jego fragmentu stanowiącego to wyzwanie, w przyjętej przez autora skali.
Główną nagrodę zdobyła Adrianna Sowa z Politechniki Wrocławskiej za pracę pt. „widzieć: Herbarium we Wrocławiu”.

2.WYZWANIE MŁODEGO INŻYNIERA to autorska odpowiedź młodego inżyniera będąca dla niego wyzwaniem projektowym we wskazanym zagadnieniu i przyjętym przez niego zakresie. Powinna być zaprezentowana w formie projektu lub jego fragmentu stanowiącego to wyzwanie, w przyjętej przez autora skali.
Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Frydrych z Wydziału Inżynierii Lądowej z Politechniki Warszawskiej pracą : „Analiza konstrukcji mostu im. Ks. J. Poniatowskiego przy zastosowaniu oprogramowania SOFISTIK”

3. PROJEKT, KTÓRY ŁĄCZY. ŁĄCZY NAS KOLEJ to zadanie wspólne dla młodych architektów i inżynierów budownictwa różnych specjalności. Tematem projektu był „Przystanek kolejowy na dziś i na jutro (przystanek kolejowy z budynkiem dworca i infrastrukturą w małej miejscowości)”.
Nagrodę główną zdobył zespół z Politechniki Wrocławskiej za pracę pt. „ Rostanice”. W składzie :

Martyna Majer
Wydział Architektury

Milena Szymczak
Wydział Architektury

Magdalena Golina
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Mateusz Otto
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Agnieszka Strap
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Jako Partnerzy Strategiczni cieszymy się, że mogliśmy wspierać tak genialny program dla młodych architektów i inżynierów.
Do zobaczenia w VIII edycji B4YA!


H+H Polska – działamy globalnie, wspieramy lokalnie

3. June 2020

news

H+H Polska – działamy globalnie, wspieramy lokalnie

H+H Polska, znany i ceniony producent materiałów ściennych z betonu komórkowego i silikatów, w swoich działaniach stawia przede wszystkim na partnerstwo. Zasadę tę odzwierciedla nie tylko cały proces dostarczania produktów klientom, ale również współpraca z lokalnym społeczeństwem. Mając to na uwadze firma aktywnie włączyła się w walkę z koronawirusem i wsparła dotacją cztery szpitale w regionie.

W sytuacji epidemicznej, w której znalazła się obecnie Polska liczą się wszystkie wspólne działania, które pozwolą jak najszybciej uporać się z pandemią i zminimalizować straty zdrowotne i gospodarcze w społeczeństwie. Doskonale oddaje to również hasło strategiczne firmy H+H Polska “Partner w budowaniu ścian”. Dobra współpraca i partnerstwo ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego nie kończy się bowiem jedynie na produkcji materiałów.  To również podejmowanie działań z lokalną społecznością. Dlatego też w tak trudnym czasie H+H Polska aktywnie przyłączyła się do wspólnej walki z koronawirusem. Odzwierciedleniem tego jest wsparcie finansowe dla czterech szpitali zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych H+H. Dotację w wysokości 100 000 zł otrzymała każda z placówek - Centrum Medyczne w Łańcucie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie. Z przekazanych środków zakupiony zostanie sprzęt medyczny, w tym respiratory i stroje ochronne, który pozwoli jeszcze sprawniej leczyć, a personelowi medycznemu zapewni dodatkowy komfort i bezpieczeństwo.

“Zdajemy sobie sprawę, że nie funkcjonujemy w społecznej próżni. Liczy się dla nas nie tylko sam produkt, ale również to, co dzieje się wokół, jaki wpływ wywieramy na nasze otoczenie. W codziennych działaniach staramy się wspierać lokalną społeczność, dlatego też w czasie, kiedy cały kraj skupiony jest na minimalizowaniu skutków pandemii, nie możemy się temu biernie przyglądać. To moment, w którym powinniśmy dać wszystkie ręce na pokład i w myśl zasady partnerskiej współpracy wspomóc tych, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii. Zdajemy sobie sprawę z powagi problemu, a długofalowe skutki będą widoczne dopiero za jakiś czas. Jednak teraz potrzebne jest wsparcie placówek medycznych, aby mogły chronić personel, a przede wszystkim skutecznie leczyć chorych“– powiedział Piotr Dauksza, Prezes H+H Polska.

„Wsparcie finansowe przekazane przez firmę H+H Polska jest dla nas niezwykle ważne i stanowi nieocenioną pomoc w tej trudnej rzeczywistości, z którą przyszło się nam obecnie zmierzyć w dobie walki z pandemią SARS-CoV-2. Dzięki tym środkom mogliśmy zakupić respirator najwyższej klasy niezbędny do leczenia ludzi zakażonych koronawirusem, a także zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa naszym pracownikom. Mogę jedynie podziękować w imieniu całego personelu i zapewnić, że z pewnością zostaną one dobrze wykorzystane” – powiedział Dyrektor Szpitala w Puławach Piotr Rybak.

„Chciałbym serdecznie podziękować firmie H+H Polska za wsparcie finansowe, jakie otrzymaliśmy. Umożliwi nam to dalsze sprawne i bezpieczne funkcjonowanie naszego Szpitala. Dzięki temu doposażymy Oddziały i podejmiemy skuteczniejszą walkę. W okresie, kiedy wiele firm boryka się ze spadkiem obrotów, taka inicjatywa i zauważenie naszych potrzeb zasługuje na szczególne uznanie” – powiedział Paweł Rafał Natkowski Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

 


Aplikacja Zysk Murowany

12. May 2020

news

Aplikacja Programu Zysk Murowany jest już dostępna!

Aplikacja jest dedykowana dla uczestników Programu.

Dostępne w aplikacji funkcjonalności :
- możliwość rejestracji inwestycji
- dostęp do konta uczestnika wraz z aktualnymi wynikami
- dostęp do zamówień nagród oraz możliwość sprawdzenia statusu wysyłki nagrody
- dostęp do wiedzy o produktach

Wykonawco podejmuj wyzwania i rejestruj swoje inwestycje na urządzeniu mobilnym.

Pobierz aplikację i sprawdź jakie to proste.

Aplikacja dostępna w sklepach :

 


Wystartowała VI edycja programu zysk murowany!

8. April 2020

news

Wystartowała VI edycja programu zysk murowany!

Ruszyła kolejna edycja Programu dla najlepszych w branży Wykonawców budowlanych!
Nieustannie stawiamy na wiedzę, Twoje doświadczenie i certyfikację. Zostań Expertem w swoim fachu i zdobądź najwyższy certyfikat!

 

Kolejna edycja to nowe zmiany w Programie! Ułatwiamy rejestrację inwestycji i od tej edycji do systemu wprowadzasz ilość zakupionych palet produktów z betonu komórkowego H+H.

1 paleta to 30 pkt. 

Oprócz punktów za zakupiony z beton komórkowy, punkty otrzymasz również za Twoje zaangażowanie. Premiujemy pozyskaną wiedzę, którą sprawdzimy w testach wiedzy. Otrzymasz punkty za rekomendację Programu. Twoja opinia jest  nas bardzo ważna, dlatego otrzymasz również punkty za udział w ankietach

Aby przystąpić do Programu wypełnij formularz rejestracyjny na stronie https://www.zyskmurowany.pl/uzytkownik/rejestracja

Jeśli jesteś już Uczestnikiem Programu - najważniejszy krok już za Tobą. Teraz nagrody i korzyści są na wyciagnięcie ręki!

Powodzenia!


Wyróżnienia „Polski Herkules” i „Budowlana Firma Roku” w rękach H+H!!!

31. January 2020

news

Wyróżnienia „Polski Herkules” i „Budowlana Firma Roku” w rękach H+H!!!

Gala Builder Awards to wydarzenie odgrywające znaczącą rolę w branży budowlanej.

30 stycznia w sali Multikina-Złote Tarasy w Warszawie miesięcznik „Builder” przyznał po raz 17 wyróżnienia w kategoriach: Budowlana Firma Roku, Osobowość Branży, Laury Buildera i Polski Herkules. Ideą konkursu jest nagradzanie firm i osób, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju rynku budowlanego w Polsce, a ponadto upowszechniają dobre praktyki w branży. W gronie laureatów znalazła się firma H+H Polska. Otrzymaliśmy wyróżnienie „Budowlanej Firmy Roku 2019”. Jest to dla nas ogromny powód do dumy, tym bardziej, że wyróżnienie to otrzymaliśmy już po raz trzeci. Nagroda jest potwierdzeniem, że obrana strategia oparta na duo-produktowej ofercie, systematycznie optymalizowanych procesach produkcyjnych oraz profesjonalnej obsłudze, idealnie wpisuje się w trendy nowoczesnego budownictwa.

Podczas Gali Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska, za szczególne dokonania dla rozwoju firmy oraz wyjątkową postawę zawodową w ciągu 30 lat aktywności w branży budowlanej otrzymał nagrodę „Polski Herkules 2019”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gala Builder AwardsGala Builder AwardsGala Builder Awards


H+H BIM

16. December 2019

news

H+H w technologii BIM

Mając na uwadze zwiększającą się w Polsce świadomość technologii BIM oraz coraz większą ilość użytkowników korzystających z możliwości, które ta technologia daje, staramy się podążać za nowoczesnymi trendami i zapewniać Państwu dostosowanie naszej oferty produktowej do jej wymagań.

Opracowaliśmy i oddajemy w Państwa ręce (tym samym zachęcając do pobierania i wykorzystywania w Państwa projektach), modele 3D BIM elementów silikatowych, bloczków z betonu komórkowego H+H oraz rodziny przegród (ścian) wykonstruowanych z tych elementów murowych . Grupy produktowe zostały podzielone zgodnie ze swoją nadrzędną charakterystyką.

Wśród elementów murowych z betonu komórkowego odnajdziemy:

 • Elementy murowe z betonu komórkowego TERMO – ściany energooszczędne
 • Elementy murowe z betonu komórkowego podstawowe – ściany nośne
 • Elementy murowe z betonu komórkowego – ściany działowe
 • Elementy murowe z betonu komórkowego TEMPO – szybko wznoszone ściany działowe

Natomiast elementy murowe silikatowe zostały podzielone na:

 • Elementy murowe silikatowe podstawowe – ściany nośne
 • Elementy murowe silikatowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej – ściany nośne
 • Elementy murowe silikatowe podstawowe – ściany działowe
 • Elementy murowe silikatowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej – ściany działowe
 • Elementy murowe silikatowe tradycyjne – ściany działowe
 • Elementy murowe silikatowe – ściany piwnic

Każdy z opracowanych modeli został wyposażony w komplet informacji o produkcie - zawiera w sobie parametry fizyczne: wytrzymałościowe, cieplne, akustyczne a także odporność ogniową i podstawowe informacje o geometrii elementu takie jak wymiary i masę pojedynczego bloczka.

Biblioteki można odnaleźć pod adresem:

Dodatkowym narzędziem, do przetestowania którego chcielibyśmy Państwa zaprosić, jest plug-in (nakładka) do programów Autodesk Revit oraz Autodesk AutoCAD. Stanowi on dodatek do w/w programów i pozwala Państwu w sposób jasny i czytelny skorzystać z naszej oferty produktowej w dowolnym momencie bezpośrednio z poziomu tych platform projektowych. Jego instalacja jest prosta i intuicyjna. W efekcie pozwala otrzymać dostęp do poszczególnych grup produktów ze wstążki poleceń programu. Widok plug-inu w obydwu programach przedstawia się w sposób analogiczny i prezentujemy go poniżej.Plug-in można pobrać pod adresem:
https://www.hplush.pl/plug-in-bim
Mamy nadzieję, że za pomocą narzędzi współpracujących z technologią BIM korzystanie z Systemu H+H stanie się dla Państwa jeszcze łatwiejsze a sam proces projektowania obiektów ulegnie przyspieszeniu.

 


H+H Silikaty z wyróżnieniem XXIII Polskiego Dnia Jakości

5. November 2019

news

H+H Silikaty z wyróżnieniem XXIII Polskiego Dnia Jakości

Polski Dzień Jakości to cykliczne wydarzenie określane przez organizatorów jako „święto przedsiębiorców i organizacji, które od lat rozwijają międzynarodowe normy i standardy zarządzania w Polsce i na świecie”. 5 listopada 2019 r. w Warszawie w Centrum Praskim KONESER odbył się już XXIII Polski Dzień Jakości. W tym roku był on szczególny, gdyż został połączony z imponującym jubileuszem 60-lecia Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

O randze wydarzenia może świadczyć fakt objęcia go patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Międzynarodowej Sieci Jednostek Certyfikujących IQNet.  Który jednocześnie dawał możliwość spotkania przedstawicieli różnych gałęzi począwszy od świata nauki i biznesu, poprzez przemysł, gospodarkę, administrację rządową i samorządową a nawet służbę zdrowia – wszystkich skupionych wokół hasła przewodniego „Łączy nas jakość…i doświadczenie”. Hasło przyświecające XXIII Polskiemu Dniu Jakości dla H+H jest bardzo bliskie, gdyż dążymy do osiągania jak najlepszych standardów jakościowych korzystając w tej drodze z własnego wieloletniego doświadczenia. Czujemy się zaszczyceni, że nasze starania zostały docenione i H+H Silikaty w Polskim Dniu Jakości otrzymało wyróżnienie za innowacyjność rozwiązań produktowych, dynamiczny rozwój na polskim rynku oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Cytując słowa organizatora: „Podczas każdego Polskiego Dnia Jakości nagradzamy naszych klientów, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami w dziedzinie jakości systemów zarządzania lub produkcji wyrobów zgodnie z najwyższymi standardami […].” możliwość znalezienia się w takim gronie mobilizuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy i potwierdza, że wybrany przez nas kierunek rozwoju okazał się słuszny.


VI Konferencja Stowarzyszenia Producentów Betonów

24. October 2019

news

VI Konferencja Stowarzyszenia Producentów Betonów

W dniach 8 i 9 października 2019 r. w hotelu Narvil w Serocku odbyła się VI Konferencja Stowarzyszenia Producentów Betonów pod tytułem „Beton komórkowy i prefabrykacja betonowa w nowoczesnym budownictwie”. W konferencji uczestniczyła rekordowa liczba uczestników -359 osób reprezentujących producentów betonu komórkowego, prefabrykatów, firm współpracujących oraz zaproszonych przez nas gości.

Konferencja trwała 2 dni i obejmowała 12 referatów wygłaszanych przez specjalistów z kraju i zagranicy. Jednym z ciekawszych punktów konferencji był wykład Prof. Grzegorza Kołodko - autora książki „Czy Chiny zbawią świat ?” pt. „Uwarunkowania i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki”.  Zainteresowanie wykładem było ogromne oraz ilość pytań, która zaskoczyła uczestników oraz organizatorów konferencji. Pierwszy dzień konferencji zakończyła Sesja jubileuszowa oraz uroczysta kolacja, podczas której mogliśmy wysłuchać występu Wiesława Ochmana – wielkiego tenora, który bawił uczestników nie tylko śpiewem ale również dowcipem. Konferencję zakończył 2 dnia bardzo ciekawy panel dyskusyjny prowadzony przez Patrycjusza Wyżgę – prezentera radiowego i telewizyjnego pt. „ Dlaczego świat potrzebuje zrównoważonego budownictwa?”. Uczestnicy mogli wysłuchać dyskusji na temat obecnie najważniejszych problemów świata.

Po raz pierwszy konferencja posiadała swoją aplikacje mobilną, dostępną na smartphony. Pomagała ona uczestnikom zapoznać się z agendą, uczestnikami, wykładowcami konferencji. Aplikacja pozwalała oceniać wykłady, dodawać komentarze, zadawać pytania oraz być na bieżąco z ważnymi informacjami. Frekwencja ponownie przerosła nasze oczekiwania – potwierdza to słuszność tworzenia tej formuły spotkań branżowych.


PRODUKTY AKUSTYCZNE W SYSTEMIE H+H

2. October 2019

news

Większa dostępność silikatowych elementów akustycznych

W ofercie produktowej tworzącej System H+H znajduje się grupa obejmująca silikaty oznaczone jako „A”, są to materiały specjalnie dedykowane do wznoszenia ścian nośnych i działowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Grupę tworzą takie produkty jak:

 • H+H Silikat A12 (20 MPa)
 • H+H Silikat A18 oraz A25 (20, 25, 30 MPa)
 • H+H Silikat A18 PLUS oraz A25 PLUS (25, 30 MPa)

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy w zakładach H+H trwały intensywne prace mające doprowadzić do zwiększenia dostępności elementów silikatowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Efektem tych prac jest:

 1. Rozpoczęcie produkcji H+H Silikatów A w zakładzie w Krukach. Obecnie w zakładzie produkowane są elementy H+H Silikat A18 oraz A25 w dwóch klasach wytrzymałości 20 oraz 25 MPa.
 2. Wprowadzenie do zakładu w Jedlance H+H Silikatu A25 w klasie wytrzymałości 20 MPa (wcześniej oferta zakładu obejmowała wyłącznie H+H Silikat A18)
 3. Wprowadzenie do zakładu w Ludynii elementów o podwyższonej izolacyjności akustycznej i grubości 25 cm, którymi są: H+H Silikat A25 w dwóch klasach wytrzymałości 20 oraz 25 MPa oraz H+H Silikat A25 PLUS w klasie wytrzymałości 25 MPa (do tej pory oferta zakładu obejmowała elementy z grupy A o grubości 18 cm).

W Systemie H+H bloczki silikatowe są gałęzią szczególnie cenioną za swoją wysoką izolacyjność akustyczną, która uznawana jest za jedną z głównych zalet materiału. Dlatego rozwój linii produkcyjnych w kierunku możliwości prowadzenia produkcji elementów o najwyższych parametrach akustycznych stanowi dla nas szczególnie istotne wyzwanie. Jego efekty już są zauważalne, gdyż elementy silikatowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej obecnie nie są produkowane wyłącznie w jednym zakładzie H+H Silikaty. Liczymy na to, że wkrótce również w nim ta sytuacja ulegnie zmianie i elementy silikatowe z oznaczeniem A znajdą się w ofercie każdego zakładu produkcyjnego.

 


H+H "Przedsiębiorcą Przyjaznym Edukacji"

2. May 2019

news

H+H "Przedsiębiorcą Przyjaznym Edukacji"

Firma H+H rozumiejąc rangę nauczania młodych adeptów sztuki budowlanej aktywnie wspiera inicjatywy związane z rozwojem i kształceniem młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z budownictwem. Kolejnym wydarzeniem tego typu, w którym mogliśmy wziąć udział, była odbywająca się dnia 26 kwietnia IV Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Młody Mistrz Budownictwa” skierowana do uczniów szkół województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiły drużyny z dwunastu szkół, które zmagały się z zadaniami podzielonymi na dwie części – część projektową oraz część praktyczną. Łączna suma punktów uzyskanych przez drużyny w obydwu rywalizacjach pozwoliła wyłonić zwycięzców.

Miłym akcentem na zakończenie IV Edycji Konkursu była ceremonia wręczenia nagród i statuetek w trakcie, której firma H+H została doceniona za swoje działania propagujące edukację i nagrodzona statuetką „Przedsiębiorca Przyjazny Edukacji”. Wyróżnienie jest o tyle znaczące, że zostało przyznane zarówno za wkład materialny (wyposażenie pracowni w materiały dydaktyczne oraz narzędzie, ufundowanie materiałów, narzędzi oraz nagród rzeczowych na Wojewódzki Konkurs „Młody Mistrz Budownictwa”), jak i, co istotniejsze, za wkład merytoryczny (kreowanie wysokich standardów kształcenia zawodowego, organizowanie szkoleń dla nauczycieli i uczniów, promowanie pozytywnego wizerunku kształcenia zawodowego na lokalnym rynku pracy). Nagrodę w imieniu firmy odebrał Rafał Malczyk – Doradca Techniczny.


Aktualność_konferencja SARP

31. March 2019

news

Konferecja "17 Celów Zrównoważonego Rozwoju"

Firma H+H była uczestnikiem kolejnego wydarzenia związanego z propagowaniem idei lepszego jutra. Wydarzenia wyjątkowego dla firmy z duńskim pochodzeniem, gdyż wiążącego współpracę dwóch krajów (Polski i Danii) w zakresie rozszerzenia wiedzy o możliwościach pozytywnego przekształcania świata, w którym żyjemy.

Dnia 25 marca w Warszawie odbyła się konferencja zainicjowana przez Ambasadę Królestwa Danii w Warszawie – „17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ* do Architektury i Planowania Przestrzennego Miast”. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele czołowych biur architektonicznych zarówno z Polski jak i z Danii. Miasto Stołeczne Warszawa, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oraz Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP (MaOIA RP) byli współorganizatorami Konferencji.

Konferencja składała się z dwóch części. Pierwszej wykładowej - wprowadzającej w tematykę zagadnienia zrównoważonego rozwoju, oraz drugiej warsztatowej. W części warsztatowej zajęto się trzema grupami tematycznymi: zabudowa mieszkaniowa, przestrzeń publiczna oraz miejski ekosystem. W zagadnieniach tych zidentyfikowano kluczowe problemy oraz starano się wypracować rozwiązania służące realizacji celów zrównoważonego rozwoju, możliwych do wdrożenia w proces inwestycyjny. Każda z trzech grup warsztatowych łączyła przedstawicieli projektantów z przedstawicielami wszystkich stron procesu inwestycyjnego. W jednej z nich swoją wiedzą i doświadczeniem od strony przedstawiciela firmy producenckiej podzielił się Piotr Dauksza, Prezes H+H Polska.

*17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ – W 2015 roku wszystkie państwa członkowskie ONZ przyjęły rezolucję „Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” zawierającą 17 Celów  Zrównoważonego Rozwoju oraz związanych z nimi 169 zadań szczegółowych które mają zostać osiągnięte do 2030 roku. Cele wiążą obecnie występujące problemy z zakresu różnych dziedzin życia społecznego, krajowego i miejskiego oraz światowego m.in. „mniej nierówności”, „innowacyjność, przemysł, infrastruktura”, czy „działania w dziedzinie klimatu”.

 

 


Ważna informacja

18. March 2019

news

Ważna informacja

W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach ogłoszeniami bezpośredniej sprzedaży naszych produktów w serwisach internetowych, informujemy, iż firma H+H Polska Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż jedynie za pośrednictwem Partnerów Handlowych https://www.hplush.pl/znajdz-dystrybutora-i-wykonawce

WPPK 2019

10. March 2019

news

Warsztaty Pracy Projektanta WPPK 2019

W dniach 5 – 8 marca 2019 r. w Szczyrku odbyły się XXXIV Ogólnopolskie Warsztaty Pracy Projektanta WPPK 2019. Firma H+H na wydarzeniu wystąpiła w roli wspomagającego partnera merytorycznego dzieląc się wiedzą i doświadczeniem zarówno podczas wykładu jak i w rozmowach przy stoisku firmowym. Prezentacja pt. „System H+H - Optymalizacja wyboru elementów murowych silikatowych i z autoklawizowanego betonu komórkowego” stanowiła przewodnik po obydwu grupach produktowych, przybliżała ich najistotniejsze parametry i podpowiadała jakimi kryteriami inwestorzy powinni się kierować przy doborze materiału murowego.

Tematem przewodnim WPPK 2019 było szeroko rozumiane budownictwo ogólne. Głównym organizatorem XXXIV Warsztatów był Oddział PZITB w Bielsku-Białej przy współpracy oddziałów PZITB w Gliwicach, Katowicach oraz Krakowie.

Program XXXIV Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji otwierał wykład inauguracyjny będący komentarzem na temat wymagań dla obiektów mostowych w kontekście niedawnej katastrofy mostu drogowego w Genui. Kolejne wykłady podzielono na zagadnienia dotyczące: problematyki obciążeń i niezawodności, awarii i katastrof, konstrukcji murowych, konstrukcji drewnianych, betonów lekkich, stropów i schodów, kształtowania obiektów, materiałów wykończeniowych i diagnostyki, izolacji oraz aspektów prawnych.
 


Nowy Dyrektor Sprzedaży w H+H

2. January 2019

news

Nowy Dyrektor Sprzedaży w H+H

W roku 2018 firma H+H wzmocniła swoją pozycję wiodącego dostawcy materiałów ściennych w Polsce poprzez stworzenie komplementarnej i zharmonizowanej oferty materiałów murowych, obejmującej wysokiej jakości produkty z betonu komórkowego oraz nowoczesne bloczki i cegły wapienno-piaskowe.

W obliczu nowych wyzwań mamy przyjemność poinformować, że od dnia 1 stycznia 2019 do sił Sprzedaży Grupy Kapitałowej H+H Polska (tj. H+H Polska Sp. z o.o. i H+H Silikaty Sp. z o.o.) dołączył Michał Daszkiewicz, obejmując stanowisko Dyrektora Sprzedaży.

Dyrektor Sprzedaży jest odpowiedzialny za łączną sprzedaż dwóch asortymentów produktowych marki H+H we wszystkich kanałach sprzedaży na terenie całej Polski.

Michał Daszkiewicz posiada 18-letnie doświadczenie w branży budowlanej, zarówno w sprzedaży, jak i całym procesie zarządzania biznesem. Przed rozpoczęciem współpracy z H+H Polska związany był z firmami - liderami rynkowymi w swoich branżach - takimi jak Cemex Polska Sp. z o.o. oraz w Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.

Liczymy, że współpraca z naszymi Partnerami Handlowymi, tak jak dotychczas, będzie przebiegała pomyślnie, a dzięki sprawnej organizacji sprzedaży i wsparciu nowego Dyrektora Sprzedaży, nasze relacje umocnią pozycję H+H Polska jako Partnera w budowaniu ścian.


Aktualność_konferencja Velux

2. December 2018

news

Jakość przestrzeni, w której żyjemy

Dnia 27 listopada 2018 r. w warszawskim Hotelu Polonia Palace odbyła się konferencja „Barometr zdrowych domów i biur”. Konferencja była skierowana do osób związanych z szeroko pojętym procesem wznoszenia budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, przedstawicieli mediów branżowych oraz naukowców. Firma H+H Sp. z o.o. była partnerem tego wydarzenia oraz uczestnikiem dyskusji „Czy na zdrowych budynkach można zarobić?”, w której głos zabrał Robert Janiak, pełniący w firmie funkcję Product Managera.

Konferencja została zorganizowana w celu zaprezentowania czwartego już raportu  firmy VELUX Polska „Barometr zdrowych domów” – badania jakości przestrzeni, w której żyjemy oraz jej wpływu na nasze zdrowie. Wyniki badań zawierające szereg zatrważających danych (m.in. 70% budynków jednorodzinnych jest w ogóle lub niewystarczająco ocieplona, tylko 10% budynków posiadających klasę energetyczną A lub B, wskaźnik renowacji w skali roku to zaledwie 1-2%), stały się punktem do rozpoczęcia dyskusji zaproszonych ekspertów reprezentujących różne branże (od organizacji społecznych i międzynarodowych, przez samorządy do deweloperów i architektów).

Eksperci podkreślili, że nie tylko niewłaściwa termoizolacja jest problemem polskich gospodarstw, to zjawisko jest nasilone przez nieodpowiednie systemy grzewcze oraz niewłaściwe zarządzanie odpadami (wciąż aktualny pozostaje problem spalania śmieci). W przebiegu dyskusji jako drogę do lepszej przyszłości uznano programy edukacyjne skierowane do różnych grup: zarówno właścicieli domów jednorodzinnych jak i deweloperów i władz samorządowych. Jako drugi, niemniej ważny czynnik uznano wsparcie finansowe, uznając brak środków na renowacje głównym powodem występującego ubóstwa energetycznego.

Nadzieję na poprawę sytuacji daje rządowy program „Czyste Powietrze”, który łączy w sobie wsparcie finansowe z edukacją ekologiczną i może realnie wpłynąć na wzrost liczby zmodernizowanych obiektów w najbliższych latach.

Firma H+H Sp. z o.o. propagując zdrowe budownictwo, komfort termiczny oraz akustyczny czuje się wyróżniona możliwością wsparcia wydarzenia służącego poprawie warunków bytowych w Polsce.

 

 


WPPK 2019

10. March 2019

news

Warsztaty Pracy Projektanta WPPK 2019.

W dniach 5 – 8 marca 2019 r. w Szczyrku odbyły się XXXIV Ogólnopolskie Warsztaty Pracy Projektanta WPPK 2019. Firma H+H na wydarzeniu wystąpiła w roli wspomagającego partnera merytorycznego dzieląc się wiedzą i doświadczeniem zarówno podczas wykładu jak i w rozmowach przy stoisku firmowym. Prezentacja pt. „System H+H - Optymalizacja wyboru elementów murowych silikatowych i z autoklawizowanego betonu komórkowego” stanowiła przewodnik po obydwu grupach produktowych, przybliżała ich najistotniejsze parametry i podpowiadała jakimi kryteriami inwestorzy powinni się kierować przy doborze materiału murowego.

Tematem przewodnim WPPK 2019 było szeroko rozumiane budownictwo ogólne. Głównym organizatorem XXXIV Warsztatów był Oddział PZITB w Bielsku-Białej przy współpracy oddziałów PZITB w Gliwicach, Katowicach oraz Krakowie.

Program XXXIV Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji otwierał wykład inauguracyjny będący komentarzem na temat wymagań dla obiektów mostowych w kontekście niedawnej katastrofy mostu drogowego w Genui. Kolejne wykłady podzielono na zagadnienia dotyczące: problematyki obciążeń i niezawodności, awarii i katastrof, konstrukcji murowych, konstrukcji drewnianych, betonów lekkich, stropów i schodów, kształtowania obiektów, materiałów wykończeniowych i diagnostyki, izolacji oraz aspektów prawnych.


News_Razem_silniejsi_zmiana nazwy

24. September 2018

news

Razem silniejsi – Grupa SILIKATY pod szyldem H+H

W dniu 10 września br. w KRS zarejestrowana została zmiana nazwy Grupy SILIKATY Sp. z o.o. na H+H Silikaty Sp. z o.o., a 21 września jej siedziba została przeniesiona z miejscowości Kruki k/Ostrołęki do Warszawy. Stanowi to kolejny etap połączenia firm oraz naturalną konsekwencję budowania silnej marki H+H Polska, opartej o ogromny potencjał obu spółek. Celem jest stworzenie komplementarnej oferty materiałów murowych, obejmującej wysokiej jakości produkty z betonu komórkowego oraz nowoczesne bloczki i cegły wapienno-piaskowe.

Dzięki zmianie nazwy produkcja, a także sprzedaż obu grup produktowych odbywać się będzie pod jedną, wspólną marką H+H. Ujednolicony został również system identyfikacji wizualnej obu podmiotów, co ułatwiać będzie klientom dotarcie do wszystkich proponowanych rozwiązań.

Jak podkreśla Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska: ,,Połączenie H+H Sp. z o.o. z Grupą SILIKATY Sp. z o.o. stanowi dla nas wyzwanie, ale przede wszystkim wzmacnia nasz potencjał na rynku. Plusy płynące z fuzji to szanse na szybki rozwój naszej firmy, jak również szeroki pakiet korzyści dla samych klientów. Zyskują oni dostęp do kompleksowej oferty materiałów ściennych, zbudowanej w oparciu o doświadczenie produkcyjne i sprzedażowe, a także zaplecze technologiczne obu firm”.


News_Razem_silniejsi

10. July 2018

news

Razem silniejsi - H+H Polska konsoliduje struktury z Grupą SILIKATY

4 kwietnia 2018 nastąpiło oficjalne przypieczętowanie zmian, będących wynikiem nabycia przez H+H Polska Sp. z o.o. większościowych udziałów Grupy SILIKATY Sp. z o.o., jednego z wiodących na polskim rynku  producentów bloczków silikatowych. W efekcie grupę kapitałową H+H Polska stanowią obecnie H+H Polska Sp. z o.o., jako firma „matka” oraz H+H Silikaty Sp. z o.o., jako firma „córka”. Od 2 lipca 2018 obie spółki funkcjonować będą w ramach jednej struktury organizacyjnej opartej o wspólne doświadczenie, kompleksową i zharmonizowaną ofertę handlową, jeden system informatyczny oraz ujednolicony system identyfikacji wizualnej – jedna silna marka H+H.

H+H Polska Sp. z o.o., stanowiąca część międzynarodowego koncernu Grupy H+H (H+H International A/S, której akcje notowane są na giełdzie w Kopenhadze), już od ponad dwustu lat nieustannie ugruntowuje swoją pozycję na polskim rynku. Kolejnym krokiem na drodze do miana lidera materiałów ściennych jest włączenie zasobów i technologii, które pozwoliły Grupie SILIKATY Sp. z o.o. stać się jednym z czołowych producentów bloczków silikatowych. Stało się to możliwe dzięki sfinalizowaniu 4 kwietnia 2018 roku zakupu aż 99,19% udziałów Grupy SILIKATY Sp. z o.o. od Grupy Ożarów S.A.


Od lipca obie organizacje działają w ramach ujednoliconej i silniejszej struktury. Produkcja, jak i sprzedaż obu grup produktowych odbywa się pod jedną marką H+H. Ujednolicony został  również system identyfikacji wizualnej obu podmiotów. Wspólna oferta materiałów murowych, wykorzystuje ogromny potencjał obu spółek. Obejmuje ona wysokiej jakości produkty z betonu komórkowego oraz nowoczesne bloczki i cegły wapienno-piaskowe. Od początku lipca sprzedażą obu grup produktowych zajmuje się jeden zespół doradców sprzedaży.


Niesie to ogromne korzyści nie tylko firmom, ale również obecnym i potencjalnym klientom. Zgodnie z hasłem „Buduj z łatwością” zyskują oni bowiem dostęp do szerokiego portfolio produktów oraz jeszcze sprawniejszej obsługi transakcji. Będzie to możliwe dzięki intensywnej pracy zespołu składającego się z ponad 800 osób oraz 13 zakładów produkcyjnych, w tym 6 zajmujących się produkcją betonu komórkowego w Warszawie, Redzie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach oraz Żelisławicach i 7 specjalizujących się w wyrobach silikatowych Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie.


Połączenie z Grupą SILIKATY Sp. z o.o. stanowi dla nas wyzwanie, ale przede wszystkim wzmacnia nasz potencjał na rynku. Plusy płynące z fuzji to szanse na szybki rozwój naszej firmy, jak również pakiet korzyści dla samych klientów. Zyskują oni dostęp do kompleksowej oferty materiałów ściennych, zbudowanej w oparciu o doświadczenie produkcyjne
i sprzedażowe, a także zaplecze technologiczne obu firm
– podkreśla Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska. 


Aktualności_konkurs

17. May 2018

news

Konkurs Młody Mistrz Budownictwa – rozstrzygnięty

25 kwietnia 2018 r. mieliśmy przyjemność przygotować praktyczne zadanie w III edycji Konkursu Młody Mistrz Budownictwa. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie.

Do rywalizacji stanęło piętnaście szkół z województwa śląskiego. Każda placówka mogła zgłosić do konkursu jedną trzyosobową drużynę, która musiała wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu budownictwa oraz umiejętnościami praktycznymi w obszarze murarskim.

Współzawodnictwo przebiegało równocześnie w dwóch częściach. W części projektowej uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu sporządzania kosztorysów, organizacji i technologii budowlanej.  W części praktycznej zadaniem każdej z 15 zgłoszonych drużyn było wykonanie kolejnych warstw muru narożnikowego z naszych bloczków, a także osadzenie w nim okna. W tej części konkurencji liczyła się nie tylko poprawność, ale  i precyzja wykonania zadania. Suma zdobytych punktów z części projektowej oraz praktycznej wyłoniła najlepszą szkołę budowlaną w województwie śląskim – Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych z Lublińca.

Wszystkim drużynom dziękujemy za uczestnictwo, a zwycięzcom gratulujemy!

 


Budowlana Firma Roku 2017

23. January 2018

news

Firma H+H została wyróżniona prestiżowym tytułem „Budowlanej Firmy Roku 2017"

Redakcja i Rada Programowa miesięcznika „Builder” doceniły firmę H+H za silną pozycję na polskim rynku budowlanym, rzetelność i stabilność prowadzonej działalności oraz oferowane wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązania dla budownictwa i architektury.

Ideą konkursu organizowanego przez „Builder” jest nagradzanie firm i osób, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju rynku budowlanego w Polsce, a ponadto upowszechniają dobre praktyki w branży. Podczas tegorocznej XV Gali „BUILDER Awards”, która miała miejsce 23 stycznia w sali Multikina-Złote Tarasy w Warszawie, Kapituła Konkursu doceniła przedsiębiorstwa, które osiągnęły dobre wyniki i zachowały silną pozycję na rynku. W gronie laureatów znalazła się firma H+H Polska. Prestiżową nagrodę – tytuł „Budowlanej Firmy Roku 2017” odebrał Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska.

Miesięcznik „Builder” postanowił również uhonorować osoby, które stoją na czele przedsiębiorstw, nietuzinkowe, które potrafią udźwignąć ciężar odpowiedzialności, imponują odwagą, wytrwałością, determinacją, a przede wszystkim biznesową intuicją. Zasługują tym samym na miano „Osobowości Branży Budowlanej”. Wśród  laureatów znalazł się również Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


Aktualności - H+H easy nowy produkt w ofercie

8. August 2017

news

H+H easy nowy produkt w ofercie

Wysoka jakość produktów oraz innowacyjność na wszystkich płaszczyznach prowadzenia biznesu to strategiczne filary działalności firmy H+H. Z satysfakcją informujemy, że wprowadziliśmy do naszego asortymentu nowy produkt łączący doskonałą jakość produktu i opakowania z innowacyjnym podejściem do kanałów sprzedaży i zastosowania (aplikacji produktu).

Od 1 lipca 2017 roku w asortymencie H+H znaleźć można pakiet płytek H+H easy, który jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących materiałów murowych do samodzielnej zabudowy. 

Pakiet H+H easy to płytki z betonu komórkowego gęstości 600 kg/m3 opakowane w poręczne, ofoliowane paczki. Pakiety zawierają 6 szt. płytek o grubości 50 mm lub 3 szt. płytek o grubości 100 mm.


Więcej informacji dostępnych jest pod linkiem http://www.hplush.pl/h-h-easy

Aktualności - Nie trać energii

28. October 2017

news

Nie trać energii

Współczesne wyzwania, takie jak zanieczyszczenie powietrza czy duża emisja szkodliwych pyłów związana z ogrzewaniem domów jednorodzinnych, a także wymagania prawne w zakresie efektywności energetycznej budynków, skłaniają inwestorów do wyboru energooszczędnych rozwiązań.

Czterech producentów oferujących rozwiązania energooszczędne – firmy Danfoss Poland, H+H Polska, ROCKWOOL i VELUX – rozpoczęły kampanię edukacyjną „Nie trać energii" na temat budownictwa energooszczędnego.

Pomysł na realizację kampanii narodził się w odpowiedzi na wyzwania, które stoją przed inwestorami planującymi budowę domu lub remont. Kampania Nie trać energii to unikalne przedsięwzięcie, którego celem jest przybliżenie idei budownictwa energooszczędnego, rozwianie mitów na temat kosztów ich budowy oraz edukacja w zakresie korzyści płynących z budowy domu efektywnie energetycznego dla nas, naszych bliskich i naszego otoczenia. W komunikacji kampanii zostaną poruszone cztery, kluczowe dla każdego inwestora kwestie: komfort, zdrowie, ekologia i oszczędność. 

W ramach kampanii zostanie przeprowadzony szereg działań. W pierwszej kolejności zrealizowane zostanie badanie opinii społecznej na temat świadomości Polaków w zakresie efektywności energetycznej, na bazie którego powstanie raport, którego celem jest zainicjowanie ogólnopolskiej debaty na temat efektywności energetycznej i komfortu w domach. Zostanie stworzony cykl materiałów video, pokazujący domy energooszczędne, a także dobre praktyki, które na swoje potrzeby mogą zaadoptować osoby planujące remont lub budowę domu.

Platformą rozmowy i wymiany poglądów będzie fanpage Nie trać energii na Facebooku oraz kanał „Dom z klimatem" na YouTube. Wszelkie niezbędne dla inwestorów informacje pozwalające łatwiej planować budowę domu będą zamieszczone na platformie edukacyjnej www.nietracenergii.pl. Dopełnieniem działań będzie współpraca z ekspertami kampanii i partnerami instytucjonalnymi, którzy swoją wiedzą i ekspertyzą wspierać będą działania edukacyjne w ramach kampanii.

W ramach kampanii będziemy dzielić się wiedzą i inspirować jak wybudować lub wyremontować dom, który będzie energooszczędny i komfortowy. Pokażemy, że stosując sprawdzone i nowoczesne rozwiązania, zyskujemy nie tylko niższe rachunki i oszczędność energii, ale wpływamy przede wszystkim na komfort i zdrowie naszych najbliższych i sąsiadów. Podnosząc efektywność energetyczną budynków w istotny sposób walczymy też ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza.

 

Zachęcamy do polubienia i obserwowania profilu naszej kampanii na www.facebook.com/nietracenergii.


Aktualności - Konferencja SPB 2017

2. October 2017

news

Konferencja SPB 2017

W dniach 10 i 11 października 2017 r. w hotelu Narvil w Serocku odbyła się V Konferencja Stowarzyszenia Producentów Betonów pod tytułem „Prefabrykacja i beton komórkowy w nowoczesnym budownictwie".

Uczestniczyło w niej 300 osób reprezentujących producentów prefabrykatów betonowych, betonu komórkowego, firm współpracujących oraz zaproszonych przez nas gości. Konferencja podzielona na 2 dni obejmowała wygłoszenie 17 referatów przez specjalistów z kraju i zagranicy oraz panele dyskusyjne na temat przyszłości branży. Jednym z ciekawszych punktów konferencji było wręczenie nagród wyróżnionym studentom z Wydziały Architektury Politechniki Warszawskiej biorącym udział w konkursie na najciekawszy projekt budynku jednorodzinnego. Pierwszy dzień konferencyjnym zakończył się uroczystą kolacją, podczas której mieliśmy okazję do spędzenia miłych chwil z naszymi gośćmi. Punktem kulminacyjnym kolacji był występ niesamowitego Waldemara Malickiego, pianisty i kabareciarza, który bawił uczestników dowcipami i przepiękną muzyką.

V Konferencja Stowarzyszenia Producentów Betonów odbyła się po ponad 10-letniej przerwie. Jednak frekwencja, która przeszła nasze oczekiwania oraz bardzo pozytywne przyjęcie upewniły nas o słuszności powrotu to tej formuły. Już teraz zapraszamy wszystkich na następną, która odbędzie się w październiku 2019 roku.

Połączenie Grupy H+H i Grupy SILIKATY

10. April 2018

news

H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY

4 kwietnia 2018 r. H+H Polska Sp. z o.o., będąca częścią Grupy H+H (H+H International A/S, której akcje notowane są na giełdzie w Kopenhadze, Dania), sfinalizowała zakup 99,19% udziałów Grupy SILIKATY Sp. z o.o. od Grupy Ożarów S.A. Zawarcie w/w umowy było uwarunkowane uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która została wydana w dniu 26.02.2018 r.

Celem procesu połączenia H+H Polska Sp. z o.o. z Grupą SILIKATY Sp. z o.o. jest wzmocnienie pozycji rynkowej oraz stanie się preferowanym dostawcą materiałów ściennych na rynku polskim dzięki strategii duo-produktowej poprzez wykorzystanie potencjału obu Spółek w obszarach produkcji i sprzedaży betonu komórkowego oraz wyrobów silikatowych w Polsce.

"Chcielibyśmy bardzo serdecznie powitać naszych nowych współpracowników. Połączenie z Grupą SILIKATY pozwoli nam znacząco rozwinąć zakres działalności na rynku. Dzięki tej transakcji będziemy kontynuować umacnianie naszej pozycji, jako jednego z wiodących europejskich dostawców materiałów ściennych, aby w efekcie objąć pozycję lidera na rynkach, na których jesteśmy obecni" – powiedział Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska.

W wyniku połączenia został powołany nowy zarząd Grupy SILIKATY Sp. z o.o., który jest tożsamy z tym, jaki funkcjonuje w H+H Polska Sp. z o.o. Na uwagę zasługuje fakt, że obecnie na rynku funkcjonują dwa odrębne podmioty prawne: Grupa SILIKATY Sp. z o.o. oraz H+H Polska Sp. z o.o., tworzące Grupę H+H Polska. W  skład Grupy H+H Polska wchodzi 13 zakładów produkcyjnych: 6 produkujących autoklawizowany beton komórkowy należących do H+H Polska Sp. z o.o. w Warszawie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach, Redzie i Żelisławicach oraz 7 produkujących wyroby wapienno-piaskowe należących do Grupy Silikaty Sp. z o.o. w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie.

W celu zapewnienia sprawnej integracji firma H+H powołała specjalny zespół złożony z ekspertów obu organizacji, którego zadaniem jest zapewnienie ciągłości biznesowej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb klientów.

 

O firmie Grupa SILKATY Sp. z o.o.
Grupa SILIKATY Sp. z o.o. jest producentem i dystrybutorem bloczków i cegieł wapienno-piaskowych. Powstała w 2004 roku i połączyła kilkudziesięcioletnie doświadczenie oraz bogatą tradycję krajowych producentów silikatów. Obecnie w skład Grupy wchodzi 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski – w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance.
W swojej ofercie posiada szeroki asortyment elementów wapienno-piaskowych. Wysoką jakość produktów zapewnia specjalnie dobrana receptura, zaostrzony system kontroli jakości oraz nowoczesne prasy hydrauliczne z podwójnym prasowaniem zainstalowane w większości naszych zakładów, dzięki którym możliwe jest wytwarzanie silikatów o najlepszych parametrach technicznych na polskim rynku.