Zakończenie VII edycji programu edukacyjnego „Builder for the Young Architects”

26. June 2020

news

Zakończenie VII edycji programu edukacyjnego „Builder for the Young Architects”

VII edycja  programu edukacyjnego „Builder for the Young Architects” właśnie dobiegła końca.
Uczestnicy programu mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat materiałów i technologii, które są przydatne przy projektowaniu, konsultacji z ekspertami z firm z branży budowlanej oraz spotkań z wybitnymi architektami. Tegoroczny Konkurs był szczególnym doświadczeniem, innym od dotychczasowych, ze względu na online-owy charakter procesu oceny prac spowodowany pandemią koronawirusa.

Studenci architektury i młodzi architekci brali udział w kilku wyzwaniach :

1.WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA to autorska odpowiedź młodego architekta będąca dla niego wyzwaniem projektowym we wskazanym zagadnieniu i przyjętym przez niego zakresie. Powinna być zaprezentowana w formie projektu lub jego fragmentu stanowiącego to wyzwanie, w przyjętej przez autora skali.
Główną nagrodę zdobyła Adrianna Sowa z Politechniki Wrocławskiej za pracę pt. „widzieć: Herbarium we Wrocławiu”.

2.WYZWANIE MŁODEGO INŻYNIERA to autorska odpowiedź młodego inżyniera będąca dla niego wyzwaniem projektowym we wskazanym zagadnieniu i przyjętym przez niego zakresie. Powinna być zaprezentowana w formie projektu lub jego fragmentu stanowiącego to wyzwanie, w przyjętej przez autora skali.
Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Frydrych z Wydziału Inżynierii Lądowej z Politechniki Warszawskiej pracą : „Analiza konstrukcji mostu im. Ks. J. Poniatowskiego przy zastosowaniu oprogramowania SOFISTIK”

3. PROJEKT, KTÓRY ŁĄCZY. ŁĄCZY NAS KOLEJ to zadanie wspólne dla młodych architektów i inżynierów budownictwa różnych specjalności. Tematem projektu był „Przystanek kolejowy na dziś i na jutro (przystanek kolejowy z budynkiem dworca i infrastrukturą w małej miejscowości)”.
Nagrodę główną zdobył zespół z Politechniki Wrocławskiej za pracę pt. „ Rostanice”. W składzie :

Martyna Majer
Wydział Architektury

Milena Szymczak
Wydział Architektury

Magdalena Golina
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Mateusz Otto
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Agnieszka Strap
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Jako Partnerzy Strategiczni cieszymy się, że mogliśmy wspierać tak genialny program dla młodych architektów i inżynierów.
Do zobaczenia w VIII edycji B4YA!