H+H "Przedsiębiorcą Przyjaznym Edukacji"

2. May 2019

news

H+H "Przedsiębiorcą Przyjaznym Edukacji"

Firma H+H rozumiejąc rangę nauczania młodych adeptów sztuki budowlanej aktywnie wspiera inicjatywy związane z rozwojem i kształceniem młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z budownictwem. Kolejnym wydarzeniem tego typu, w którym mogliśmy wziąć udział, była odbywająca się dnia 26 kwietnia IV Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Młody Mistrz Budownictwa” skierowana do uczniów szkół województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiły drużyny z dwunastu szkół, które zmagały się z zadaniami podzielonymi na dwie części – część projektową oraz część praktyczną. Łączna suma punktów uzyskanych przez drużyny w obydwu rywalizacjach pozwoliła wyłonić zwycięzców.

Miłym akcentem na zakończenie IV Edycji Konkursu była ceremonia wręczenia nagród i statuetek w trakcie, której firma H+H została doceniona za swoje działania propagujące edukację i nagrodzona statuetką „Przedsiębiorca Przyjazny Edukacji”. Wyróżnienie jest o tyle znaczące, że zostało przyznane zarówno za wkład materialny (wyposażenie pracowni w materiały dydaktyczne oraz narzędzie, ufundowanie materiałów, narzędzi oraz nagród rzeczowych na Wojewódzki Konkurs „Młody Mistrz Budownictwa”), jak i, co istotniejsze, za wkład merytoryczny (kreowanie wysokich standardów kształcenia zawodowego, organizowanie szkoleń dla nauczycieli i uczniów, promowanie pozytywnego wizerunku kształcenia zawodowego na lokalnym rynku pracy). Nagrodę w imieniu firmy odebrał Rafał Malczyk – Doradca Techniczny.