Izolacja cieplna

Od 1 stycznia 2017 roku wartość współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych (przy temperaturze wewnętrznej ti ≥ 16˚C) nie może być większa niż UC(max) ≤ 0,23 W/(m2·K). Zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła UC(max) o 0,05 W/(m2·K) powoduje wprost oszczędności od 120 do ponad 500 zł rocznie w odniesieniu do domu jednorodzinnego o powierzchni ścian zewnętrznych 150 m2 i do aktualnych cen energii. Oszczędność kwotowa zależy oczywiście od rodzaju zastosowanej do ogrzania budynku energii (węgiel, gaz, energia elektryczna) i lokalizacji budowy (od najcieplejszego Wrocławia do najzimniejszego Zakopanego). Użytkownik domu wydaje mniej na ogrzewanie, gdyż potrzebuje mniej energii do jego wytworzenia. Kolejny etap zaostrzania wymogów dotyczących współczynnika UC(max) zaplanowany jest na rok 2021, w którym to roku ostatecznie wartość współczynnika UC(max) nie będzie mogła być wyższa niż UC(max) ≤ 0,20 W/(m2·K).

Maksymalne wartości współczynnika UC(max) w kolejnych latach wprowadzania zmian.

Rozwój nowoczesnych technologii budowlanych zgodny jest z „energooszczędnymi" zmianami zachodzącymi w gospodarce. Odchodzą w zapomnienie technologie energochłonne, skomplikowane, słabe jakościowo. Natomiast doceniane są te systemy, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach, które od lat pracują nad udoskonaleniem swoich parametrów. W tym kontekście beton komórkowy H+H mający doskonałe właściwości „cieplne" staje się niekwestionowanym liderem w kluczowych dla energooszczędności ścianach osłonowych.

Już dziś powinniśmy projektować i budować z myślą o wymaganiach roku 2021 w zakresie efektywności energetycznej!

 

Sprawdź, dzięki którym produktom H+H będziesz mógł oszczędzić więcej energii.

H+H GOLD+

H+H Gold+ to połączenie materiału posiadającego bardzo dobrą izolacyjność termiczną oraz wysoką wytrzymałość konstrukcyjną. Stosując bloczki H+H Gold+ możemy wykonywać ściany konstrukcyjne i mieć pewność że nasz dom będzie bezpieczny, ciepły i energooszczędny.

Bloczki H+H Gold+ mogą być stosowane w ścianach konstrukcyjnych oraz wypełniających Pozwalają zaoszczędzić również miejsce, ponieważ ściany w tej technologii nie wymagają tak grubej warstwy izolacyjnej jak ściany wykonywane w innych technologiach. 

Poniżej prezentujemy obliczenia współczynnika przenikania ciepła UC W/(m2·K) dla  bloczków o gęstości 400, 500, 600, 700 i 800 kg/m3 oraz typowych grubości ścian, z zastosowaniem izolacji cieplnej z wełny mineralnej lub styropianu o wsp. l = 0,04 W/(m·K).

 

H+H TERMO

H+H Gold+ TERMO idealnie wpisuje się w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Już teraz spełnia aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian. Beton komórkowy ma strukturę złożoną z ogromnej ilości kulistych porów, w których uwięzione jest powietrze, najlepszy izolator cieplny. Dla betonu komórkowego w tym względzie nie ma konkurencji. H+H TERMO produkowany w gęstości 325 ± 25 kg/m3 osiąga doskonały współczynnik przewodzenia ciepła o wartości λ10,dry = 0,095 W/(m•K). Dzięki tak niskiemu współczynnikowi bloczki H+H TERMO są jednymi z nielicznych, z których można wykonywać spełniające zaostrzone wymogi ściany jednowarstwowe. Aby wykonać ścianę zgodnie z obowiązującymi przepisami, trzeba jedynie dobrać odpowiednią jej grubość.

Dzięki parametrom cieplnym bloczka H+H TERMO nie trzeba rezygnować z korzyści związanych ze ścianą jednowarstwową - szybkiego wznoszenia ściany zewnętrznej o „gotowych" parametrach cieplnych czy braku kosztów związanych z zakupem i montażem izolacji termicznych. Dla inwestorów czy wykonawców, dla których krótki czas wykonania inwestycji jest kluczowym zagadnieniem, ściana jednowarstwowa jest rozwiązaniem optymalnym. Oczywiście dla zwolenników ściany warstwowej, ocieplonej z zewnątrz styropianem czy wełną mineralną, produkt H+H TERMO jest rozwiązaniem lepszym, cieplejszym od „zimniejszych" konkurencyjnych systemów. Zakładając, np. taką samą grubość ściany konstrukcyjnej i taką samą grubość izolacji cieplnej, ściana wykonana z bloczka H+H TERMO nie ma dla siebie konkurencji.

 

H+H SUPERTERMO

H+H GOLD+ SUPERTERMO jest rozwinięciem filozofii muru jednowarstwowego jaką przestawiliśmy przy okazji prezentacji systemu H+H Gold+ TERMO. Dzięki niskiej gęstości, wynoszącej  275±25 kg/m3 osiągnęliśmy jeszcze lepsze parametry bloczka w postaci współczynnika λ10,dry wynoszącego 0,085 W/(m·K). Głównym obszarem zastosowania bloczków H+H SUPERTERMO może być budownictwo jednorodzinne oraz budownictwo kubaturowe gdzie istotnym elementem jest oszczędność czasu w momencie wznoszenie budynku i energii w czasie jego eksploatacji.

 

H+H Płaskie belki nadprożowe

Dzięki znakomitym właściwościom izolacyjności cieplnej, płaskie belki nadprożowe H+H są, pod względem budowlanym, idealnym uzupełnieniem konstrukcji murowych wykonanych z betonu komórkowego H+H. Rozwiązanie takie pozwala na praktyczne wyeliminowanie efektu mostków cieplnych i osiągnięcie jednolitej powierzchni pod warstwę tynku.

H+H Płaskie belki nadprożowe są łatwe do wbudowania ponieważ:

  • nie ma konieczności wykonywania szalunku i betonowania,
  • wystarczy osadzenie nadproża na konstrukcji muru,
  • możliwa jest bezpośrednia kontynuacja dalszych robót murarskich,
  • nie ma potrzeby odczekania okresu wiązania betonu, ponieważ belka nadprożowa jest gotowym prefabrykatem,
  • nie występują mostki cieplne.
Kontakt do Doradców Technicznych
H+H TERMO I SUPERTERMO
H+H Płaskie belki nadprożowe
Wytrzymałość
Ognioodporność
Akustyka
Kalkulator