Ekologia

Beton komórkowy produkowany jest tylko z naturalnych surowców nieszkodliwych dla zdrowia: piasku, wapna, cementu i wody. Dzięki zastosowanym surowcom posiada on na najniższy poziom promieniotwórczości wśród wszystkich dostępnych materiałów ściennych.

Dodatkowo pory w betonie komórkowym sprzyjają wchłanianiu nadmiaru wilgoci z powietrza wewnątrz budynku i oddawaniu jej, gdy powietrze jest zbyt suche. Zapobiega to zawilgoceniu ścian, rozwojowi pleśni i grzybów oraz utrzymuje wilgotność powietrza na stałym, optymalnym dla człowieka poziomie.

Produkcja betonu komórkowego odbywa się z wykorzystaniem pary wodnej, wytwarzanej przy małym nakładzie energii. Podczas cyklu produkcyjnego nie trzeba martwić się o ścieki. Woda, która pojawia się podczas utwardzania parowego, jest ponownie wprowadzana do produkcji w obiegu zamkniętym. Co więcej, powstające nadmiary produkcyjne stwardniałego już betonu komórkowego mogą zostać ponownie wykorzystane w cyklu produkcyjnym, jako pełnowartościowy surowiec.

W celu wyprodukowania jednego m3 betonu komórkowego potrzeba, zależnie od zastosowanej receptury, niespełna 0,2-0,3 m3 surowca. W przypadku produkcji najczęściej stosowanego betonu komórkowego standardu Gold o gęstości 400 kg/m3 -  1 m3 surowca pozwala uzyskać 5 m3 gotowego materiału budowlanego. Jest to wynik, którym jeszcze długo nie będą mogli się poszczycić producenci innych konstrukcyjnych materiałów budowlanych.

 

Więcej o charakterystyce bloczków dowiesz się z materiałów do pobrania.

Właściwości

Pliki do pobrania

Energooszczędność
Łatwość i szybkość budowy
Innowacyjność