Energooszczędność

W budynkach jednorodzinnych największe straty ciepła przez przegrody występują na ścianach zewnętrznych. W skrajnym przypadku przez ściany zewnętrzne „ucieka" nawet 35% ciepła z całego domu. Dlatego prawidłowy dobór elementów do budowy ścian zewnętrznych jest niezmiernie istotny z punktu widzenia przyszłych kosztów eksploatacji budynku.

Pojęcie domu energooszczędnego coraz bardziej przemawia do świadomości inwestorów. Energooszczędność staje się pożądaną cechą budynku i istotnym kryterium dobrego projektu i jakości wykonawstwa. Użytkownikowi budynku przynosi to w następstwie wymierne korzyści w postaci niskich kosztów ogrzewania pomieszczeń.

O energooszczędności domu powinno się zacząć myśleć już na etapie projektu domu. Sama bryła budynku i jej orientacja względem stron świata ma w tym wypadku duże znaczenie. Aby ogrzewać budynki efektywnie i tanio, należy przede wszystkim ograniczyć straty ciepła przez przegrody zewnętrzne: dachy, ściany i podłogi.

Dzięki zastosowaniu betonu komórkowego H+H oszczędności związane z ogrzaniem budynku są większe niż przy zastosowaniu innych materiałów murowych.

 

Więcej o energooszczędności dowiesz się z materiałów do pobrania.

Właściowości

Pliki do pobrania

Izolacja termiczna
Ekologia
Optymalne warunki cieplno-wilgotnościowe