H+H TERMO

Od 1 stycznia 2017 roku wartość współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych (przy temperaturze wewnętrznej ti ≥ 16˚C) nie może być większa niż UC(max) ≤ 0,23 W/(m2·K). Zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła UC(max) o 0,05 W/(m2·K) powoduje wprost oszczędności od 120 do ponad 500 zł rocznie w odniesieniu do domu jednorodzinnego o powierzchni ścian zewnętrznych 150 m2 i do aktualnych cen energii. Oszczędność kwotowa zależy oczywiście od rodzaju zastosowanej do ogrzania budynku energii (węgiel, gaz, energia elektryczna) i lokalizacji budowy (od najcieplejszego Wrocławia do najzimniejszego Zakopanego). Użytkownik domu wydaje mniej na ogrzewanie, gdyż potrzebuje mniej energii do jego wytworzenia. Kolejny etap zaostrzania wymogów dotyczących współczynnika UC(max) zaplanowany jest na rok 2021, w którym to roku ostatecznie wartość współczynnika UC(max) nie będzie mogła być wyższa niż UC(max) ≤ 0,20 W/(m2·K).

 

Tabela 1. Maksymalne wartości współczynnika UC(max) w kolejnych latach wprowadzania zmian.

 

H+H Gold+ TERMO idealnie wpisuje się w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Już teraz spełnia aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian. Beton komórkowy ma strukturę złożoną z ogromnej ilości kulistych porów, w których uwięzione jest powietrze, najlepszy izolator cieplny. Dla betonu komórkowego w tym względzie nie ma konkurencji. H+H TERMO produkowany w gęstości 325 ± 25 kg/m3 osiąga doskonały współczynnik przewodzenia ciepła o wartości  λ10,dry = 0,095 W/(m•K). Dzięki tak niskiemu współczynnikowi bloczki H+H TERMO są jednymi z nielicznych, z których można wykonywać spełniające zaostrzone wymogi ściany jednowarstwowe. Aby wykonać ścianę zgodnie z obowiązującymi przepisami, trzeba jedynie dobrać odpowiednią jej grubość.

 

Dzięki parametrom cieplnym bloczka H+H TERMO nie trzeba rezygnować z korzyści związanych ze ścianą jednowarstwową - szybkiego wznoszenia ściany zewnętrznej o „gotowych" parametrach cieplnych czy braku kosztów związanych z zakupem i montażem izolacji termicznych. Dla inwestorów czy wykonawców, dla których krótki czas wykonania inwestycji jest kluczowym zagadnieniem, ściana jednowarstwowa jest rozwiązaniem optymalnym. Oczywiście dla zwolenników ściany warstwowej, ocieplonej z zewnątrz styropianem czy wełną mineralną, produkt H+H TERMO jest rozwiązaniem lepszym, cieplejszym od „zimniejszych" konkurencyjnych systemów. Zakładając, np. taką samą grubość ściany konstrukcyjnej i taką samą grubość izolacji cieplnej, ściana wykonana z bloczka H+H TERMO nie ma dla siebie konkurencji.

 

 

Tabela 2. Przykładowe rozwiązania ściany zewnętrznej z wykorzystaniem bloczka H+H TERMO oraz odpowiadające im wartości współczynnika U.

 

Tabela 3. Parametry techniczne bloczków H+H TERMO

 

Rozwój nowoczesnych technologii budowlanych zgodny jest z „energooszczędnymi" zmianami zachodzącymi w gospodarce. Odchodzą w zapomnienie technologie energochłonne, skomplikowane, słabe jakościowo. Natomiast doceniane są te systemy, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach, które od lat pracują nad udoskonaleniem swoich parametrów. W tym kontekście beton komórkowy H+H mający doskonałe właściwości „cieplne" staje się niekwestionowanym liderem w kluczowych dla energooszczędności ścianach osłonowych.

 

 

Już dziś powinniśmy projektować i budować z myślą o wymaganiach roku 2021 w zakresie efektywności energetycznej!

 

Zastosowanie
  • ściany zewnętrzne  jednowarstwowe
  • ściany osłonowe
  • ściany wypełniające

 

H+H TERMO

 

Karta techniczna

Bookmark and Share